Як Захарченко нажився на Рахмані (ВІДЕО)

Історія зі звільненням Андрія Гречанова, більш відомого як “кіборг Рахман”, перетворилася на бійку за те, хто візьме собі лаври визволителя. Цією темою вдало скористався ватажок “ДНР” Захарченко.

Чотири місяці тривала історія зі звільненням полоненого сепаратистами бійця Рахмана. Резонансною ця тема стала перш за все в зв’язку з його героїчною біографію – 40-річного бійця, начальника відділення розвідки 81-ї десантно-штурмової бригади називають “кіборгом №1”, оскільки він пробув у Донецькому аеропорті мало не довше всіх – цілий місяць і виходив звідти одним з останніх. Незважаючи на поранення (зокрема, осколок потрапив в око, була прострілена рука тощо) Гречанов повернувся в АТО, де у серпні його взяли в полон бойовики.

Серйозний галас з цієї теми здійняв Олексій Мочанов, який протягом цього часу демонстрував активність у питанні звільнення Рахмана. Щоправда, демонстрував переважно у “Фейсбуці”. Втім, пізніше Мочанов разом зі своїм сином, а також людиною, пов’язаною з Віктором Медведчуком Володимиром Рубаном поїхав до Донецька, де провів зустрічі з ватажком ДНР Олександром Захарченком. Щоправда, зустріч, якою хвалився Мочанов, відбулася ще понад місяця тому. Чи були подальші зустрічі прямо перед звільненням – невідомо.

В будь-якому разі одразу після звільнення бійця почали відбуватися цікаві речі. Мочанов та команда президента Петра Порошенко не змогли поділити між собою, хто ж реально врятував Рахмана, влаштувавши справжні бої у соцмережах. Зокрема, відома дніпропетровська волонтерка, яка вступила до служби у Міноборони Тетяна Ричкова повідомила, що звільнення Рахмана – особиста заслуга Порошенка, який підняв цю тему під час зустрічі нормандської четвірки. “Сьогодні була зустріч у Парижі Порошенко, Меркель і Олланда. І сьогодні відпускають Андрія. Збіг? Не думаю…”, – зазначила вона. Сам президент зазначив, що “Рахмана” обміняли на російського майора Старкова. При цьому Порошенко зазначив, що “попросив канцлера Німеччини Меркель і президента Франції Олланда натиснути на Путіна”.

Все було б добре, якби Мочанов одразу не влаштував бучу стосовно того, що саме він має монопольне право іменуватися визволителем Рахмана. Попри те, що риторика у команди Порошенка звучала більш переконливо, несподівано було опубліковано відео з ватажком “ДНР” Захарченком, у якому той переконує, що “кіборга” Андрія Гречанова було звільнено з полону саме завдяки зусиллям активіста Олексія Мочанова. “Хлопці, повірте, коли ви в полоні сидите, ні Порошенко, ні інші переговорники, вашим життям не цікавляться”, – заявив Захарченко.

Поява відео дуже схожа на хитрий план Захарченка, метою якого є підживлення конфлікту навколо звільнення Рахмана. Адже переконуючи всіх у тому, що українська влада не докладає потрібних зусиль для звільнення полонених бійців ЗСУ, ватажок “ДНР” серйозно б’є по мотивації українських військових, а також по президенту. При цьому, схоже на те, що Захарченко вдало зіграв на політичних амбіціях Мочанова, який явно не спростовуватиме дане відео.

Втім, Мочанову варто розуміти, що стосунки з терористами – це мінне поле. Якщо у  суспільстві справді вважатимуть, що Мочанов таки домовлявся з Захарченком про запис цього відео на власну користь, то замість позитивного ефекту від історії зі звільненням Рахмана, Мочанов отримає суцільні проблеми і звинувачення.

Джерело: depo.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *