Як вирішити болючу проблему Харківщини: вдалий досвід інших областей

Проблема існування малокомплектної школи не нова. За останні п’ять років у Харківській області закрили 120 шкіл (минулого року – вісім) повідомляє Слобожанщина.

Найбільше малокомплектних навчальних закладів має Близнюківський, Лозівський, Шевченківський, Великобурлуцький, Ізюмський, Богодухівський та Сахновщинський райони. Згідно із переліком шкіл Харківської області в 2014/15 навчальному році, усього маємо малочисельних ЗНЗ – 233, у тому числі: І ступеня один, І–ІІ ступенів – 48, І–ІІІ ступенів – 184. У них навчається 13866 дітей.

Освітяни говорять про те, що у середньому утримання одного учня в повноцінній великій школі обходиться в 8,5 тис. грн на рік, а в малокомплектній – від 30 до 40 тис. на рік. Це можна назвати не розумним використання бюджетних коштів. Саме тому у Харківській області планують оптимізовувати сільські школи.

Окрім цього, вдалим прикладом для нашої області може слугувати досвід Тернопільщини. Коли по всій Україні школи закривають, там відкривають нові. Не дарма кажуть “немає школи – немає села”. Сам гарант Конституції, прибув на відкриття освітнього закладу, який до слова вміщає 125 учнів. Родзинкою школи став комп’ютерний клас, який подарував президент.

Можливо Харківщині замість того аби закривати школи, варто задуматись про таку вдалу реорганізацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *