Вінничани проголосували та “вигнали” комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Тригодинні громадські слухання з перейменування вулиць Вінниці принесли свої результати: вже найближча сесія міської ради затвердить нову топонімічну канву міста.
Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Порядок громадських слухань був простий: представник робочої групи зачитує назви вулиць, які підлягають перейменуванню та озвучує пропозиції, які розробляли у робочій групі. Потім вінничани мали змогу внести свої пропозиції та зауваження, за які згодом і голосували.
Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вулиці Стаханівську депутат Вінницької міськради Сергій Мартинюк пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім’я Івана Хоменка.Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Пропонували внести у список вулиць, які потрібно перейменувати, і вулицю Ватутіна — на Романа Шухевича. За таку ідею вінничани не проголосували.

“Скандальна” вулиця Стахурського, яку спочатку планували назвати вулицею Івана-Павла ІІ, а потім — Слов’янською чи Згоди, назвуть іменем Андрія Первозванного. Таку ідею запропонував Юрій Войціцький як представник католиків Вінниці. Православна громада була не проти.
пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім'я Івана Хоменка.
Вулицю Тарногородського пропонували перейменувати у Деснянську, однак на громадські слухання завітали жителі цієї вулиці та принесли звернення із підписами всіх мешканців, аби вона носила назву загиблого у Донецькому аеропорту “кіборга”.
пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім'я Івана Хоменка.
– Сергій Зулінський народився та виріс у будинку на вулиці Тарногородського. Звідси його і провели в останній путь. Таку ідею схвалюють його побратими та рідні, – сказав мешканець вулиці Андрій Рибачок.

Вінничани проголосували та підтримали. Тепер у Вінниці буде вулиця імені Сергія Зулінського.

Викликала дискусію і вулиця Іванова: мешканці хотіли, аби цю назву залишили, апелювали, що є ще два Іванова — композитор та льотчик, які дойстойні увічнення у назві вулиці.
пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім'я Івана Хоменка.
– Не хочете залишати Іванова — назвіть Соняшникова. У нас же є завод “Масложиркомбінат”, який ми дуже любимо та пишаємося ним, – просила мешканка вулиці.

Однак, вулицю Іванова назвуть іменем Семена Олійничука, у прізвищі якого також є натяк на спорідненість цієї вулиці із підприємством з виробництва олії.

Вінничанин Дмитро Штофель запропонував назвати одну із центральних вулиць міста (нинішня — Інтернаціональна) іменем відомого на увесь світ художника — Натана Альтмана, який проживав поруч. Втім, підтримки серед вінничан ця ідея не знайшла. Як і зміна назви вулиці Першотравневої на Довгу. Інтернаціональна буде вулицею імені Олександра Соловйова, а Першотравнева — Магістратською.
пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім'я Івана Хоменка.
Літературознавець Олександр Вешелені звернув увагу на філологічні тонкощі кількох нових назв. Волочаївську планують назвати вулицею Грохольських. Олександр акцентував, що правильно буде: Ґрохольських (перша літера — Ґ). Провулок Мерінга назвуть іменем Густава Брілінга, однак правила української мови вимагають, аби третьою літерою прізвища була “и” – Брилінга. А у новій назві Грабця Омеляна (замість Зорге) поміняти місцями ім’я та прізвище: Омеляна Грабця. З цими заувагами погодилися навіть без голосування.
пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім'я Івана Хоменка.
Вулицю 50-річчя Перемоги хотіли назвати іменем князя Святослава. Вінничани не підтримали, вулиця зватиметься Замостянською, вказуючи на район міста.

Окремі вінничани ревно відстоювали Жукова, Конєва та Зою Космодем’янську, мовляв, вони шкоди для українського народу не принесли.

– А хіба не Жуков є автором ідеї виселення українців до Сибіру? А Конєв у 56-му році не знищував повстання в Угорщині? – запитував голова робочої групи Андрій Рева.
пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім'я Івана Хоменка.
Відтак, на місці Жукова буде Генерал Дерев’янко, Конєва посуне Олексій Берест, аВалентин Отамановський змінить Зою Космодем’янську.

Вулицю Островського пропонували назвати іменем Володимира Великого, однак новою буде назва Брацлавська.

А от зміни назв вулиць Революції 1905 року, Жовтнева, Червона, Комітетська, які не внесли до загального списку, таки розглянуть. Але вже не представники робочої групи, а депутати міськради, які і підіб’ють підсумки процесу декомунізації міста Вінниці.

Серед інших змін, які підтримали вінничани:

12 грудня — Ігоря Костецького
30-річчя Перемоги — Костянтина Василенка
40-річчя Перемоги — Данила Галицького
Ангеліної — Євгена Гуцала
Артема — Володимира Антоновича
Бєлінського — Марії Гавриш
Блюхера — Чумацька
Боженка — П”ятничанська
Площа Героїв Сталінграду — Привокзальна
Володарського — Монастирська
Димитрова — Дмитра Марковича
Дундича — Анатолія Свидницького
Едельштейна — Єрусалимка
Енгельса — Дубовецька
Жовтнева площа — Героїв Чорнобиля
Журавльова — Ігоря Сікорського
Затонського — Леся Курбаса
Збишка — Дмитра Майбороди
Зубриліна — Генерала Безручка
Квятека — Миколи Ващука
Кірова — Батозька
Козицького — Миколи Оводова
Кологоспна — Петра Ніщинського
Кона — Івана Миколайчука
Корнійчука — Олеся Гончара
Крупської — академіка Буняковського
Куйбишева — Бернарда Претвича
Лазо — Євгена Патона
Ленінградська — Олександра Довженка
Ленських подій — Агатангела Кримського
Литвиненка — Литвиненко-Вольгемут
Маркса — Олега Антонова
Медвєдєва — Миколи Амосова
Михайличенка — Митрополита Петра Могили
Морозова — Богдана Ступки
Осипенко — Мури
Павленка — Івана Пулюя
Паризької Комуни — Олександра Кошиця
Пархоменка — Миколи Зерова
Петровського — Замкова
Піонерська — Пластова
Плеханова — Івана Бойка
Повстання броненосця “Потьомкін” – Івана Сірка
Подвойського — Олени Пчілки
Постишева — Академіка Вернадського
Примакова — Якова Шепеля
Пролетарська — Гайдамацька
Революційна — Трамвайна
Руднєва — Івана Виговського
Свердлова — Князів Коріатовичів
Соколова — Івана Шиповича
Тельмана — Валеріана Боржковського
Тимощука — Якова Гальчевського
Тухачевського — Антона Турчановича
Уборевича — Миколи Битинського
Фабриціуса — Джозефа Конрада
Фадєєва — Павла Скоропадського
Фрунзе — Академіка Янгеля
Фурманова — Юрія Клена
Чапаєва — Івана Огієнка
Червоних Курсантів — Героїв Крут
Червоних партизанів — Владислава Городецького
Червоноармійська — Стрілецька
Червонофлотська — Гетьмана Сагайдачного
Чкалова — Симона Петлюри
Чубаря — Марцелія Високінського
Щорса — Костя Широцького
Якіра — Степана Тимошенка
пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім'я Івана Хоменка.пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім'я Івана Хоменка.

Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)
пропонував назвати іменем загиблого в АТО вінничанина Тараса Сича. Пропозицію не підтримали, вулиця матиме ім'я Івана Хоменка.Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)Вінничани проголосували та «вигнали» комуністів з вулиць міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Фото Людмили Кліщук

Джерело: vlasno.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *