Від Київради вимагають відмовитись від корупційної схеми в пайовій участі

Громадськість звернулась до депутатів Київради із вимогою не підтримувати корупційну правку, запропоновану членом бюджетної комісії Київради до “Тимчасового порядку залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва».

Відповідне рішення вчора розіслали представники організацій Реанімаційний Пакет Реформ для Києва, Easy Business, Центр економічної стратегії та інших. Саму правку в тексті заяви експерти назвали «надзвичайно корупціогенною, протизаконною та лобіює інтереси окремих забудовників-монополістів».

Нагадаємо, сьогодні, на сесії Київради депутати мають розглянути довгоочікуваний громадськістю та експертним середовищем України проект рішення Київської міської ради «Про затвердження Тимчасового порядку залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва» (№ 08/231-1588/ПР, від 31.03.2016).

Тимчасовим порядком передбачається:

–  зниження  ставки пайової участі для нежитлових забудов з 10% від кошторисної вартості будівництва до 4%. Ставка буде однакова як для житлових, так і для нежитлових забудов.

– вилучення з Порядку непередбаченої законом процедури звільнення забудовників від сплати пайової участі;

– спрощення формули розрахунку пайової участі та процедури сплати через можливість  on-line подачі документів.

– позбавлення бюджетної комісії Київради важелів впливу на рішення щодо пайової участі тих чи інших забудовників.

Детальніше із питанням пайової участі можна ознайомитись тут:

http://korupciivkyevi.net/news/propajovuuchast

http://korupcii-v-kyevi.net/news/zarahuvannya-pajovo%D1%97-uchast%D1%96-personal-nij-p%D1%96dh%D1%96d-chi-podv%D1%96jn%D1%96-standarti-byudzhetno%D1%97-kom%D1%96s%D1%96%D1%97-ki%D1%97vradi

http://korupciivkyevi.net/news/uzhovtn%D1%96-mozhutprijnyatinovijporyadoksplatipajovo%D1%97-uchast%D1%96

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *