В Тернополі Міністру юстиції озвучили проблемні питання у галузі теплопостачання

Заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський озвучив Міністру юстиції України Павлу Петренку ряд проблем, які сьогодні спостерігаються у сфері теплопостачання.

За його словами, на сьогодні залишається актуальною проблема відшкодування різниці у тарифах. За підрахунками міста, із державного бюджету «Тернопільтеплокомуненерго» повинні відшкодувати майже 55 мільйонів гривень.

Також є проблема постачання гарячої води в міжопалювальний сезон. Оскільки цього року лише три міста в Україні подавали гарячу воду влітку, у тому числі і Тернопіль.

Щомісячні збитки подачі гарячої води для підприємства становили понад два мільйони гривень і воно працює завдяки тому, що отримує майже кожного місяця дотацію із міського бюджету.

–          Державна політика у сфері теплопостачання та подачі гарячої води повністю централізована, а усі підприємства теплокомуненерго залежать від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Зокрема, однією з проблем є те що у Тернополі запроваджений так званий «одноставковий» тариф, коли споживачі платять всю вартість послуги протягом опалювального періоду, – розповідає заступник міського голови. – Раніше ж в опалювальний період населення платило тільки дві третіх вартості за послуги, а одну третю – у міжопалювальний сезон. Для споживача такий розрахунок зменшувало навантаження на сімейний бюджет, а для підприємства – забезпечувало планові надходження у той час, коли необхідно проводити профілактичні роботи та підготовку до наступного опалювального сезону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *