В ОВО №114 розклеїли листівки кандидата на будівлі автовокзалу та інші агітки без вихідних даних

27 червня спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано порушення виборчого законодавства в смт Біловодськ (фактичний центр – ОВО №114),  пише сайт ЕЛЕКТОРАТ.

На будівлі автостанції в смт Біловодськ було розміщено листівки з агітацією за кандидата Андрія Лесика. На листівках є ознаки передвиборчої агітації, а саме: передвиборчий лозунг Андрія Лесика «За здоровий глузд! За дружбу з російським народом!» та фотографія кандидата. Крім того, на даній листівці є запрошення мешканців смт Біловодськ на святковий концерт, присвячений Дню Конституції та дата, час і місце проведення концерту.

Старший касир Біловодської автостанції Олена Колодько спостерігачам ОПОРИ прокоментувала ситуацію з розміщенням реклами на будівлі: «Ми не знаємо, хто клеїть листівки на автостанції. Ми їх зриваємо. До правоохоронних органів із заявою не звертались».

Також в смт Біловодськ по вулиці Центральній та в смт Новопсков по вулиці Українській спостерігачі ОПОРИ зафіксували листівки за кандидата Андрія Лесика без вихідних даних. Композиція листівки включає в себе три кольори: синій, червоний і білий. Так, на білому фоні розміщено карту України, на фоні якої позує кандидат Андрій Лесик, на червоному фоні розміщено передвиборчий лозунг «За здоровий глузд! За дружбу з російським народом!» та на синьому фоні 2 надписи «Опозиційний кандидат» і «Андрій Лесик».

lesyk Bilovodsk2

 

Довірена особа кандидата Андрія Лесика Ольга Чернявська надала пояснення спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА з приводу розміщення цих листівок на автостанції та листівок без вихідних смт Біловодськ і Новопсков: «Ми працюємо в рамках законодавства, ми його не порушуємо. Ми не розміщували ані на будівлі автостанції, ані листівок без вихідних даних. У нас всі листівки мають вихідні дані. І ми, тим паче, проводили інструктаж з нашими агітаторами щодо їх роботи, пояснили їм, де вони можуть клеїти листівки, а де не можна їх клеїти. А тому ми їх розклеїли лише у відведених для цього місцях. Можливо, це хтось інший ці листівки розклеїв, адже на окрузі велика конкуренція».

Крім того, Громадянська мережа ОПОРА звернулась із заявою до Біловодського РВ ГУНП в Луганській області про розміщення агітаційних листівок в заборонених місцях і листівок без вихідних даних.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 9 статті 74  Закону України «Про вибори народних депутатів України»  заборонено розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється та згідно з частиною 7 статті 69 цього ж Закону друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *