Усі примірники Календарця поїхали на фронт

У цій публікації  йтиметься про речі  серйозні, але аж надто вже кортить розпочати її  гумористично-правдивими  римованими рядками:

Сидить баба на рядні,

Вищитує трудодні.

Ні корови, ні свині,

Тільки Сталін на стіні.

Цей  віршик  з тодішнього  життя  написали  українські націоналісти ще у 1942-ому році. А  вже у сучасному друці  читач посміявся з нього у часи нинішні… Історія така – тернополянин Василь Болєщук десь винайшов і зберіг  рідкісне і унікальне видання, яке має назву  «Календарець  Українця-Націоналіста  на рік 1942». А 15-го січня 2015 року, коли  у Тернополі  відбувалась  церемонія нагородження
dqpczubu98gорденами «Народний  Герой України», ретро-календарець  побачили представники благодійного фонду «Вірую». І виникла ідея – відновити і перевидати історичний документ. Що і було зроблено, і  друком вийшов «Календарець  Захисника України 2016». Назву змінили не випадково, адже тоді вже тривала війна на Сході.  Видання мало схвальні відгуки, але водночас і чимало пропозицій, пов’язаних з певними уточненнями і доповненнями. Всі вони були враховані  і у жовтні цього року  з’явилось ще одне перевидання, вже із збереженою стародавньою назвою – «Календарець Українця-Націоналіста 2017».

У  книжечці, окрім, власне календаря на 2017-ий і народних прикмет, величезна кількість  інформації для тих, хто  цікавиться  славною і трагічною історією Української Повстанської Армії та Організації Українських Націоналістів. Детально і  цікаво йдеться про  безліч  фактів та епізодів  діяльності УПА із захисту українців від німецьких окупантів та комуністичних загарбників. Зокрема, чого варта тільки страшна розповідь про те, як, намагаючись знищити «лісову армію», радянські агенти  навмисно поширювали інфекційні захворювання у місцях найбільшого скупчення повстанських загонів.

Календарець  гарно проілюстрований малюнками воїна УПА Ніла Хасевича, містить багато молитов,творчих сторінок,  повстанських пісень, п14555642_1210719415662188_357549491_nоезій і навіть веселинок (вони підтримували  бойовий дух…), однією з яких ця публікація і розпочалась.

А як лейтмотив  Календарця -2017, на нашу думку, можна вирізнити фразу Ярослава Стецька з його допису «Наша боротьба» у Календарці 1942: «Ми в боротьбі виросли й у боротьбі йдемо дальше через ціле життя»…

«Календарець Українця-Націоналіста 2017» був презентований громадськості  під час урочистої церемонії  вручення орденів «За спасіння життя» імені академіка Леоніда Якимовича  Ковальчука. Відомий український хірург, доктор медичних наук, ректор Тернопільського державного медичного університету помер два роки тому. А благодійний фонд «Вірую» присвоїв його ім’я ордену. Нагороду отримали медичні працівники і волонтери, які  щодня рятують життя українських бійців у військових протистояннях з російськими найманцями на Східному фронті. Імена усіх нагороджених ( про кожного з них ми вже розповідали) теж увійшли до «Календарця  Українця-Націоналіста  2017».

 

Ордени «За спасіння життя» імені академіка Леоніда Ковальчука  вручив Голова Нагороджувальної Ради, архієпископ Тернопільський, Кременецький і  Бучацький УПЦ КП  Владика Нестор. Він підкреслив, що ці відзнаки – вагомий стимул до нової, нелегкої  праці у боротьбі за незалежність і цілісність України.

Календарець  2017 отримали   нагороджені і учасники церемонії у Тернопільському медуніверситеті. А через кілька тижнів  з’ясувалось, що це видання вже теж стало рідкісним. Принаймні, у Тернополі… Як розповів голова благодійного фонду «Вірую» отець Олексій Левенець,стараннями військових капеланів УГКЦ Сергія Прудка, Миколи Мединського (псевдо «Залізняк») та фронтової капеланії «Шлях єднання» усі примірники «Календарця  Українця-Націоналіста 2017» вже передані  українським військовим на передові позиції. Там вони, без сумніву, більш потрібні…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *