У цьому навчальному році на Львівщині закрили 25 сільських шкіл. Що далі?

У цьому навчальному році на Львівщині закрили 25 сільських шкіл, повідомляє НОВИНИ МІСТА ЛЕВА.

Міністерська громада довго дискутувала, та закриття шкіл таки почалося.

Ще 2014 року в Міністерстві освіти й науки заговорили про необхідність оптимізувати мережу шкіл. Причиною цьому стали загальноосвітні навчальні заклади, які фактично не функціонували, бо бракувало учнів. Міністерська громада довго дискутувала, та закриття шкіл таки почалося. У Львівській області вже ухвалили рішення про закриття тринадцяти шкіл, а ще дванадцять чекають на вирок. За словами міністра освіти й науки України Сергія Квіта, закриють ті освітні осередки, де навчається мало дітей. На його думку, в навчальному закладі, де є вісім учителів та вісім учнів неможливо здобути якісної освіти.

І з цим цілком можна погодитись, адже утримання одного учня у звичайній великій школі обходиться в 8,5 тис. грн на рік, а в малокомплектній – від 30 до 40 тис. на рік.

Проте натомість маклокомплектних шкіл потрібно відкривати нові. Тут для Львівщини вдалим прикладом може послугувати Тернопільщина. Адже 11 січня, сам Петро Порошенко приїхав у Соколів, Теребовлянського району, для того аби відкрити нову, сучасну школу, яка вміщає 125 учнів.

Саме такою оптимізацією освіти варто займатись і нашій області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *