У Тернополі вчителям забороняють збирати кошти з батьків на потреби школи

З 2015 року в Тернополі діє наказ «Про заборону безсистемних та неконтрольованих зборів коштів з батьків». Проте, як зазначають в управлінні освіти і науки, до них і далі надходять телефонні повідомлення та письмові звернення батьків щодо примусового збору коштів в окремих навчальних закладах.

За словами батьків, гроші збирають ніби то на проведення різноманітних заходів, придбання меблів, поповнення благодійних фондів.

–          Наявність таких фактів свідчить про зниження персональної відповідальності керівників навчальних закладів, недостатній контроль з їхнього боку за діяльністю педагогічних працівників. Низька поінформованість батьків щодо ефективності та прозорості використання коштів створює передумови для виникнення негативних явищ в системі освіти, формує негативну суспільну думку щодо фінансових зловживань та корупції у навчальних закладах, – зазначила начальник управління Ольга Похиляк .

Відповідно до наказу, заборонено проводити будь-який примусовий збір коштів у вигляді благодійних внесків.

Також зобов’язано вчителів інформувати керівника закладу про збір коштів у класах (групах), незалежно з чиєї ініціативи він здійснюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *