У Тернополі шукають підземні ходи за допомгою надсучасного георадару

Впродовж двох днів у Тернополі перебувала команда фахівців із Києва, які за допомогою надсучасного георадара обстежили центр міста на наявність підземних ходів.

Загалом дослідили чимало об’єктів, зокрема, підземелля під Катедрою, Тернопільським замком, дослідили Майдан Волі а також місця, де періодично спостерігаються просідання ґрунту. Відвідали також фахівці і двір на вулиці Листопадовій, 3.

–  На початку 2000-х років професор Йосип Свинко проводив дослідження центральної частини міста за допомогою методу біолокації. Його роботу ми повністю підтвердили. Окрім того знайшли ще декілька ходів про які не здогадувалися. Один хід виходить від Катедри і спрямований у бік вулиці Листопадової, інший хід спрямований у бік замку. Ще один прохід направлений до корпусу медичного університету через Майдан Волі і біля магазину “Молоко” теж був виявлений тунель, – розповів голова громадської організації «Sity project» Андрій Кір.

Варто зазначити, що подібні роботи в Україні щодо віднайдення підземних ходів геородаром не проводились. Але така практика є в Європі і цей досвід швидко переймається. Обладнання коштує 30 тис євро. За словами Андрія Кіра, воно знадобиться й Тернополю, адже може досліджувати не лише підземелля, а й перевіряти якість покриття на дорозі після ремонтних доріг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *