У Тернополі на «Палаці Кіно» встановлять меморіальну дошку Єжи Гоффману

Відомому польському кінорежисеру і сценаристу Єжи Гоффману в Тернополі встановлять пам’ятну дошку. З відповідною ініціативою виступило Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку.

Згадати в Тернополі режисера стрічки «Вогнем і мечем» вирішили не випадково, оскільки митець майже рік проживав у нашому місті в 1938 році.Щоправда, доля тут не виявилася  до нього та його сім’ї прихильною й привітною. Комуністи репресували та вивезли Гоффманів до Сибіру.

 

Встановити таблицю мають намір на фасаді «Палацу кіно», що на вулиці Івана Франка. Виготовив її скульптор Дмитро Пилип’як. Офіційне відкриття заплановано на 15:30, 27 серпня.

–          Місцеві історики дослідили, що Гоффман, який походив з родини лікарів єврейського походження, втікаючи від переслідування нацистів, у 1938 році переїхав до родичів у Тернопіль. І пробув тут до приходу робітничо-селянської Червоної армії. – зазначив заступник міського голови Олександр Смик. – Гроші на пам’ятну дошку виділяє місто та польська сторона. І зараз до Дня міста якраз ми плануємо її відкрити на фасаді місцевого «Палацу кіно».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *