У Красилівському районі діє організоване земельне угрупування

У двох попередніх  публікаціях (Нью-Севрюки красилівського комбінатора, Красилівська поліція «живе по-новому») ми вже розповідали про кримінальну ситуацію, яка склалась навколо села Севрюки Красилівського району Хмельницької області. Як і обіцяли, спрямували ці матеріали міністру Арсену Авакову і керівнику Національної поліції Хатії Деканоїдзе. Сподіваємось, що вони їх прочитали і без належної уваги не залишать… Як і – головного фігуранта нашого журналістського розслідування, повідомляє сайт Електорат з посиланням на ПРО ПРОСКУРІВ.

А ним, з поміж інших дійових осіб, є 55 – річний мешканець Красилова Леонід Зарицький.  І чергову розповідь, вже, власне, саме про нього – розпочнемо з «Совісті України». Саме від цієї політичної партії Зарицький минулого року балотувався кандидатом у депутати Красилівської районної ради. Не обрали… Але обов’язкові для усіх претендентів біографічні відомості і досі «висять» на сайті Центральної виборчої комісії України. Так от, згідно цієї офіційної інформації, у   списку партії «Совість України», станом на перше жовтня 2015-го року, значиться, що кандидат Зарицький , цитуємо – «…тимчасово не працює».

Зрозуміло, ми поцікавились – чи справді він безробітний? І виявилось, що ні. Про це свідчить ще один офіційний документ. А саме – витяг з єдиного державного реєстру України, де, той же «непрацюючий у 2015-ому» Леонід Зарицький, ще восьмого січня 2014-року був зареєстрований у статусі підприємця, що здійснює діяльність у сфері рослинництва та інших сільськогосподарських виробництв. Значить, що у 2015-ому, подаючи свої передвиборчі відомості до ЦВК, він зазначив неправду. Принаймні, документи свідчать саме про це…

І неправда, як з’ясувалось – не одна. Адвокат Фрідріх Альтергот, юридичними послугами якого у конфлікті користується Зарицький, не має офіційного дозволу на провадження адвокатської  діяльності. Але це не завадило Красилівській поліції допустити Альтергота до матеріалів справи…

Інша неправда. Всюди Леонід Зарицький відрекомендовується «фермером»… Так, де юре, він у цьому статусі – зареєстрований (то для виборців він безробітний…). А де факто (як стверджують наші джерела) не володіє у Красилівському районі жодним, офіційно зареєстрованим, гектаром землі на правах оренди… Одначе, інтереси земельні має.

І вони, ці інтереси, як зараз переконаєтесь, чималі. Ще б пак –задля їх реалізації, Зарицький отримує солідну державну підтримку. Принаймні, районного керівництва…І не тільки у маленьких Севрюках. Лише кілька фактів. 31 травня 2016 року Господарський суд Хмельницької області визнав протиправним рішення Красилівської райдержадміністрації від 20 січня 2016-го року  щодо невистребуваних земельних часток (паїв). Пояснимо, як то мовиться, на «хлопський розум»: йдеться про землю, яку ніхто не виявив бажання (або просто не стиг) забрати у власність після смерті родичів. Так буває. . Тому суд і відмінив поспішне і необгрунтоване рішення Красилівсьої райдержадміністрації про передачу «померлої»землі. І, знаєте, кому її врешті віддали? Нікому іншому, як Зарицькому! Тобто – існує заборонний судовий вердикт, однак, всупереч йому, цими земельними ділянками і досі безперешкодно користується наш головний «герой»…Безперешкодно і незаконно. А це – 25 земельних наділів, спадщина на які ще не оформлена.

Зрозуміло, що така преференція – аж ніяк не доступна пересічному фермеру. У нашому прагматичному житті «просто так» нічого не буває. Так, хто ж «робить дах» Льоні Зарицькому? Хто забезпечує йому цілковиту лояльність місцевої поліції? Тут голову довго ламати не потрібно. У провінційному районі це під силу виключно «першій особі» – голові Красилівської районної державної адміністрації Нілі Василівні Островській.

А чим же очільниця РДА, Ніла Василівна, така «крута»? Відповідь не потребувала якихось аж надто копітких досліджень. Її, Ніли Островської, рідна сестра – є дружиною Михайла Олексійовича Гвоздьова. А він – відомий в області, а віднедавна – і в Україні, керівник і політик. Очолював низку бізнесових структур, пов’язаних з автотранспортом, був депутатом обласної ради. А у 2014 році піднявся на найвищий законодавчий щабель – від Блоку Петра Порошенка був обраний народним депутатом України. Щоправда, згодом склав з себе депутатські повноваження, отримавши “смачну” посаду керівника державного підприємства «Антонов» і, змінивши у цьому кріслі поважного Дмитра Киву. Поінформовані люди стверджують, що особисто Президент Порошенко  мав розмову з Кивою, маючи на меті призначити Гвоздьова… Як вам рівень перемовин? А зараз Михайло Олексійович піднявся ще вище – очолює “Українську авіабудівну корпорацію”.

Скажіть, яке ще «негласне прикриття» потрібне сестрі його дружини у будь-яких справах на території, дорученої їй державою  Красилівщини? Якщо ці справи абсолютно законні – жодної підтримки не потрібно. А якщо – «щось трохи не так», як у випадках, пов’язаних з лобіюванням апетитів Зарицького, то – зухвалості і відчуття безкарності додає  підтримка влади…

Чесно кажучи, неважко було знайти відповідь і на запитання: чому державний керівник Островська так симпатизує саме Леоніду Зарицькому? З’ясувалось, що вони, через сімейство Харунів, мають тісні родинні зв’язки. І чого б то родичці – та й не допомогти родичу? Навіть, якщо це пахне відвертою корупцією. Але того Ніла Островська не боїться, бо завжди виручить “київські покровителі”…

Є такий давній термін «непотизм», який означає: фаворитизм і кумівство. За часів правління Ющенка та Януковича ми цього «добра» наїлись вдосталь.

А ще є новітня абревіатура – ОЗУ. Ми його розшифровуємо, як “організоване земельне угрупування”. Коли стріляють, а поліцейські повертають стрілку зброю і не реагують на скарги потерпілих, коли відбирають чужу землю, а чиновники бездіють, коли земельні паї, всупереч судовому рішенню, потрапляють саме тим, хто стріляє, коли, коли, коли…. Список можна продовжувати довго. От, тільки запитання лише одне: коли подібне правове безладдя нарешті припиниться у Красилівському районі?

До речі, у цій ситуації вельми підходить для розшифрування і ще одне трактування абревіатури ОЗУ –”організоване Зарицьким угрупування“… А скільки ще, таких же зарицьких, продовжують «господарювати» на Хмельниччині та в Україні? Візьмемо на себе сміливість ствердити – немало! Саме вони і не дають нам нарешті почати «жити по-новому»? А так хочеться…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *