У Кіровоградській області найменша кількість учнів в одному класі

За два останні роки в Україні було закрито 269 шкіл, а відкрито 15 нових. Таку статистику озвучили в Міносвіти. Сільських ЗНЗ було закрито 231, а відкрито 11, повідомляє Кіровоградський сайт ЄЛІСАВЕТГРАД.

Скорочення – це оптимізація. У цілому за два роки число шкіл скоротилася на 1,52%, це невеликий відсоток. Справа в тому, що деякі школи з ряду причин об’єднуються з іншими, наприклад, у селах. Рішення приймають, в тому числі, і місцеві громади.

Найменша кількість учнів в одному класі у сільських школах налічується у Кіровоградській області.

Жителі багатьох сіл, де закрили школи, заявляють, що через оптимізацію з’явилося чимало проблем. Наприклад, в негоду малюкам складно добиратися до місця навчання.

Однак цю проблему легко вирішити, якщо закупити шкільні автобуси, та відкрити нові великі школи. Своїм досвідом із Кіровоградщиною може поділитися Тернопільщина.

Там вперше у цьому році відкрили нову школу , яка зможе обслуговувати і новоутворену громаду, що налічує 21 село та має 8200 населення. Школа була довгобудом, двічі будівництво призупиняла, але спільними зусиллями громади та влади його таки вдалось завершити.

Саме таким шляхом, для подолання освітньої проблеми, може скористатись і наша область.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *