Тука: На «ДНР» і «ЛНР» діють тільки вказівки Кремля

На переговорах у Мінську домовилися про відвід військ і зброї з трьох ділянок на Донбасі. Учасники переговорів заявили, що це тільки початок. Якщо цей досвід буде вдалим, планується повторити відведення військ по всій лінії фронту. Буде довгоочікуване перемир’я або це черговий дипломатичний крок.

Своїми думками поділився заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, про це пише сайт  Електорат з посиланням на politic.kiev.ua.

«Важко, дуже важко щось прогнозувати об’єктивно, виходячи з того, що Мінські угоди для бойовиків, як фількіна грамота. Я можу сказати, що ми, тобто наше міністерство, були з перших днів залучені саме до цієї ідеї – зонального розведення військ. Чому обрані ці три пункти? Станиця Луганська, Золоте – там є КПВВ. І Петровське, там проходить пошкоджена зона комунікацій. Я маю на увазі Лепи. Її треба відремонтувати. Українська сторона неодноразово зверталася до так званих «представникам» ОРДЛО з пропозиціями почати ремонтувати і відвести за цими двома пунктами зброю, де розташовані КПВВ. До речі, я брав участь в будівництві і першого, і другого ЛЭПа», – розповідає Георгій Тука.

За його словами, якщо в Станиці Луганській тільки напівзруйнований міст, по якому люди можуть пересуватися тільки пішки, навіть літнім людям це дуже важко робити, то в Золотому зроблений пункт перетину, який фактично відповідає повним стандартів і безпеки, і по комфорту, і по швидкості обробки інформації. На жаль, якщо в Станиці Луганській прикордонний перехід функціонував, іноді припиняючи свою роботу через провокаційні обстріли, то перехід в Золотому нам так і не вдалося відкрити. Незважаючи на всі домовленості, які були досягнуті в Мінську. В 9:00 ранку відкрився перехід. З нашого боку люди пішли на протилежну сторону. А там їх зустріли бетон, колючий дріт, автомати Калашнікова і кулемети. Через 15 хвилин туди вирушили представники ОБСЄ, щоб з’ясувати взагалі, що відбувається. І вони повернулися з відповіддю – у той час там стояли якісь «козачки». Тобто бойовики як би не повністю керують усіма цими загонами.

До того ж, підкреслює Тука, ні для кого не секрет, що чимало населених пунктів, за «мінськими протоколами» повинні контролюватися Україною, але реально фактично не контролюються. Є населені пункти, які окуповані. Якщо взяти Дебальцеве, наприклад, то воно окуповано, а згідно з мінських угод воно закріплене за Україною.

Може виникнути питання, чому така увага зосереджена саме до цих населених пунктів, які розташовані в «сірій зоні»? Взагалі уздовж лінії розмежування живе чимала кількість людей. Ці люди мають абсолютно такі ж права, як і ми з вами. Вони мають право на медичну допомогу, вони мають право звертатися за юридичною допомогою, про отримання фінансових послуг… Там величезний перелік. Але це все залишається лише деклараціями, якщо там не працює державна влада. На жаль, є навіть такі населені пункти, де не тільки дільничного інспектора немає, а навіть і сільського голови. Тобто взагалі повна анархія. І проблема місцевих виборів, про яких я виступав і продовжую виступати так само, як і Павло Жебрівський, не вирішить цього питання. На Луганщині у кількох населених пунктах не знайшлося жодного бажаючого балотуватися на посаду сільського голови, резюмував Георгій Тука.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *