Тернопільські аграрії завершують жнива

Область уже намолотила понад 1,2 мільйони тон зерна. Велику лепту у реалізацію продовольчої безпеки краян внесли і депутати обласної ради. Адже серед них чимало аграріїв.

Повідомляє ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку ТОДА: «Загалом у державі кількість намолоту ранніх зернових становить 35,3 млн. тонн. Наша область перебуває на третьому місці в країні за врожайністю ранніх зернових культур – 49,2 ц/га (центнер на гектар прим. авт.). За урожайністю основної культури – пшениці, область – на 4 місці із 53 ц/га. На сьогоднішній день уже зібрано 72% ранніх зернових культур. Власне, на темпи збирання врожаю деякою мірою вплинули погодні умови, адже на початку літа була низька температура повітря, що не дозволяло зерновим достигати. Таким чином, якщо аналізувати в розрізі районів, то у Підволочиському районі зібрали 89% зернових, у Борщівському – 85-ть. Є також райони, які щойно перейшли за 50%. Що ж стосується врожайності, то в середньому ранні зернові культури по області молотили по 54,5 центнерів на гектар, що на 3,6 центнери більше, ніж торік. Серед лідерів – Теребовлянський та Бучацький райони із 68 ц/га та 62 ц/га відповідно. Щодо врожайності пшениці, то у Бучацькому районі вона становить 64 ц/га, у Гусятинському, Заліщицькому та Підволочиському – 60 ц/га і в Теребовлянському районі – 73 ц/га».

Водночас, варто додати, що у Мінагрополітики назвали найурожайніші області України. Зокрема, найвища врожайність ранніх зернових і зернобобових культур – в господарствах наступних областей: Хмельницької (56,6 ц / га), Івано-Франківської (52,9 ц / га), Тернопільської (49,2 ц / га), Вінницької (49,1 ц / га), Чернівецької
(48,9 )

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *