Тернопіль вшанував медиків орденом “За спасіння життя”

«Він заслужив» і «вони заслужили»… Ці словосполучення насамперед спливають у думках, коли йдеться про орден «За спасіння життя» імені академіка Леоніда Ковальчука і тих, хто цієї високої нагороди удостоєний.
img_3086Український вчений у галузі хірургії, доктор медичних наук, громадський діяч, ректор  Тернопільського державного медичного університету
Леонід Якимович Ковальчук пішов з життя два роки тому – 1-го жовтня 2014-го. Але пам’ять про нього живе і буде жити. Зокрема, у нагороді… Історія її виникнення така: священик УПЦ КП отець Олексій Левенець, після спілкування з медиками волонтерського загону «Білі берети», висловив пропозицію, яку активно підтримав благодійний Фонд «Вірую» – заснувати орден «За спасіння життя» і присвоїти йому ім’я академіка Леоніда Ковальчука. Що і було зроблено.

Вручати відзнаку було вирішено двічі на рік: 15-го березня – у день народження Леоніда Ковальчука, і 1-го жовтня – у день його смерті. Відтак, сьогодні, вже вдруге, орденом за «Спасіння життя» були нагороджені українські медичні працівники, які рятували і продовжують рятувати людей від смерті. Зрозуміло, що у нинішній ситуації, головно йдеться про лікарів, які виявляють мужність і професійну надійність у зоні бойових дій на Сході…
image-41-го жовтня 2016-го, в урочистій атмосфері актової зали медуніверситету, орденів були удостоєні: Сергій Рокітський (посмертно), Юлія Зозуля, Лариса Кирикович, Володимир Севастьянов, Олег Стоян, Ганна Федорук, Євдокія Веприк-Попович і громадська організація «Рівне ТАКТМЕД». Вручив високі нагороди архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор.

Також 1-го жовтня – на Микулинецькому кладовищі Тернополя відбулось освячення пам’ятника академіку Леоніду Ковальчуку.

 

А детальніше – з усіма цікавими подробицями – про історію ордена «За спасіння життя» і усіх номінованих і нагороджених ним, розповімо у наступних публікаціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *