Сирія та Ірак можуть розпастися – ЦРУ

Директор ЦРУ Джон Бреннан вважає, що Сирія та Ірак можуть розпастися на кілька утворень.

Про це він заявив в інтерв’ю телерадіомовної компанії CTC Sentinel, повідомляє сайт Електорат з посиланням на агентство «Анадолу».

«Бреннан висловив сумнів щодо можливості формування в цих країнах центральної системи влади, яка діяла б справедливо», – йдеться у повідомленні.

За його словами, найбільш реальним виходом є функціонування як центральної влади в Іраку та Сирії, так і автономних утворень, тобто – федеративної системи правління.

Бреннан зазначив, що за роки конфлікту в обох країнах було пролито багато крові, мали місце великі руйнування і посилилося міжконфесійне протистояння.

За його словами, як в Сирії, так і в Іраку населення виступає проти авторитарного центрального уряду. Демократія у західному стилі представляється надто тяжкою метою для Іраку, вважає глава ЦРУ.

«Ми гадали, що після повалення авторитарних лідерів у ході «Арабської весни» у цих країнах буде розвиватися демократія, але цього не сталося», – визнав він.

На конференції з питань національної безпеки у Вашингтоні Джон Бреннан сказав: «Присутність ІДІЛ і у Сирії, і в Іраку може тривати довго».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *