Сільські школи на Чернігівщині закривають, тим самим знищуючи село

Про оптимізацію (тобто скорочення) шкільної мережі – головну «родзинку» освітньої програми – у сільській місцевості навіть чути не хочуть. «Колгоспи ліквідували, тепер за школи взялися, словом, хочуть стерти наші села з лиця землі», – довелося почути від місцевих жителів невеличких населених пунктів, повідомляє сайт ЧЕРНІГІВ.

У сільській місцевості найбільшого скорочення зазнали ЗНЗ у Житомирській і Волинській.

Не оминуло таке скорочення і нашу область. Так на Чернігівщині сільські школи закривають, тим самим знищуючи село.

Однак є досить проста альтернатива. Окрім закриття малокомплектних шкіл, варто відкривати нові, сучасні та великі школи у селах. В даній ситуації для Чернігівщини вдалим прикладом може слугувати Тернопільська область.

11 січня Петро Порошенко відвідав Тернопільщину з робочим візитом, метою якого було відкриття новозбудованої школи у Сколові, Теребовлянського району. Її будівництво розпочалось ще 25 років, його двічі призупиняли. Однак міцна співпраця держави і органів самоврядування допомогла області добудувати не лише Сколівську школу, але й реконструювати низку інших шкільних приміщень та дошкільних закладів. Саме такий успішний досвід варто переймати Чернігівщині, та й з рештою усім іншим областям України, для того аби забезпечити дітей області якісними знаннями, і водночас з користю використати бюджетні гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *