Сільське господарство Миколаївської області далеке від ідеалу

Миколаївській області вдалось увійти лише у 15 за рейтингом серед 24 областей України у напрямку економічного та галузевого співробітництва, у сфері сільського господарства. Такі результати оприлюднила асоціація регіональних аналітичних центрів, повідомляє місцевий сайт ДИКЕ ПОЛЕ.

Сільське господарство — друга за обсягами та перша по зайнятості трудових ресурсів галузь матеріального виробництва області. Площа сільгосподарських угідь області перевершує 2 млн га, з яких майже 85% становить — рілля (понад 5% України), 13,7 — пасовища та сіножаті і 2% — плодово-ягідні насадження.

На одного мешканця області припадає майже 1,4 га ріллі, або в 2 рази більше ніж в середньому по Україні, а на одного працівника, зайнятого в сільському господарстві приходиться понад 11 га орної землі. Це один з найвищих показників в країні. У господарствах області налічується до 200 тис. га зрошувальних земель.

Ці особливості Миколаївщини відкривають великі можливості для інвестицій у сільське господарство з метою застосування індустріальних технологій, потужної та високоефективної техніки.

Однак навіть такий потенціал, не зміг наблизити Миколаївщину не те щоб у трійку лідерів, навіть до десятки область не дотягує .

Зовсім інші результати показали Херсонщина, Тернопільщина та Хмельниччина(перше, друге та третє місця відповідно).

Проте, варто зауважити і масштаби цих областей, для прикладу невелика Тернопільщина далеко обігнала таких “гігантів” як Київщина та Чернігівщина.

Залишається лише зробити висновок, можливо Миколаївщині варто переймати досвід інших областей, та рівнятись для прикладу на ту саму Тернопільську область.

Деталі у рейтингу.

TDAA3_croper_ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *