Що варто зробити, аби на Полтавщині не закривали школи

На Полтавщині у сільських школах удвічі менше учнів, ніж у міських, але більше класів, повідомляє ГОЛОВНИЙ ПОЛТАВСЬКИЙ.

Кількість загальноосвітніх навчальних закладів України протягом останніх двох навчальних років скоротилася на 1,52% – загалом на 267 ЗНЗ (в тому числі і вечірні змінні школи, спеціальні школи та школи-інтернати) – про це повідомляє Міністерство освіти і науки України, яке також наводить статистичні дані щодо кожної з областей України.

Згідно з даними міністерства, на Полтавщині у денних ЗНЗ у навчальному році (2015-2016) навчаються 125 тисяч 192 школяра, серед них у міських школах – 84 тисячі 911 учнів (це – 67,82%), у сільських школах – 40 тисяч 281 учнів (32,18%).
У той же час кількість класів у міських школах Полтавщини – 3432 (це – 47,95%), а сільських школах – 3726 (52,05%).
Сільські школи Полтавщини, маючи удвічі меншу кількість учнів, мають більшу кількість класів через те, що у середньому по Полтавщині в одному сільському класі навчаються 10,81 учня, а ось у міських школах – у середньому по 24,74 учня у класі.
Для того аби  Полтавські школи у селах не закривали, потрібно зробити з них повноцінні, а не малокомплектні. Саме таким шляхом пішла Тернопільщина, на якій нещодавно відкрили нову сільську школу, що має сучасний комп’ютерний клас, велику бібліотеку, та вміщує достатньо учнів, для того аби не вважатись малокомплектною. Вже на сьогоднішній день, вона може скласти достойну конкуренцію, усім міським школам.

Саме такий досвід варто переймати нашій області, для того аби зберігти якісний рівень освіти для дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *