Що Ландяк вимагає у нардепів?

Останнім  часом  надзвичайно популярною стала тема  встановлення лічильників тепла  у багатоквартирних будинках. Тема і справді дуже важлива. Бо тарифи на комунальні послуги  суттєво зросли і тепло потрібно не тільки економити, а й забезпечити умови, за яких  громадяни  платили б  лише за реально  спожиту  енергію, яка подається у помешкання.

Національною  комісією( НКРЕ), що здійснює державне регулювання у  сферах енергетики і комунальних послуг, прийнято  рішення  щодо першочергового включення  до інвестиційних програм  заходів з оснащення  житлових будинків  приладами комерційного  обрахунку   споживання теплової енергії. А,  уклавши з Міжнародним валютним фондом (МВФ) Меморандум  про  економічну  та фінансову політику, Україна  взяла на себе зобов’язання  про досягнення 100% обліку  споживання  теплової  енергії  до кінця 2016-го. До завершення року  залишились  лічені десятки днів і, вже зрозуміло, що 100%  стовідсотково  не буде… Хоча процес  триває і на нього витрачаються  чималі  гроші. Чи завжди і,головне – всюди, це робиться  ефективно?

Коли  редакція  почала  вивчати цю проблему, з’ясувалось, що не все у ній однозначно. І, хоча  неоднозначність ситуації  притаманна  багатьом містам України, проілюструємо її на прикладі Тернополя з допомогою  голови правління міської громадської організації « Асоціація споживачів житлово-комунальних послуг», керівника фракції  партії «Громадянська позиція» у Тернопільській міськраді  Петра  Ландяка. Він категоричний у тому, що ефективним встановлення лічильників тепла є тільки у тих випадках, коли всі квартири будинку підключені до централізованого опалення. Натомість у Тернополі –  майже половина всіх квартир міста  обігрівається індивідуальними нагрівальними приладами. І проблеми  неефективності  і  марнотратства  виникають якраз тоді, коли  теплові  лічильники  встановлюють ( а це – непоодинокі випадки) у будинках, де є квартири  і з централізованим, і з  індивідуальним  опаленням.  Зрештою, подивіться і послухайте, що говорить з  приводу цієї проблеми  Петро Ландяк.

Заакцентуємо  увагу на тому, що вимагає у народних депутатів  у своїх зверненнях  Петро  Ландяк. Вимога одна і абсолютно чітка та зрозуміла: ініціювати у Верховній Раді  термінову  розробку  методики обліку втрат  теплової енергії, яка  витрачається через стояки централізованого опалення. У цій методиці має бути визначений і механізм компенсації цих втрат. Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  погрожує  підприємствам-постачальникам  теплової  енергії  позбавленням  ліцензій на виробництво  тепла, якщо вони не обладнають  усі  будинки  тепловими лічильниками. Коло  замикається і, як наголошує  співрозмовник редакції, ситуація і справді може стати патовою.

Вже двічі такі звернення Петро Ландяк адресував усім нардепам від Тернопільщини: Роману Заставному, Тарасу Пастуху, Олегу Барні, Михайлу  Головку, Миколі Люшняку, Тарасу Юрику та Володимиру Соляру. Перші  звернення «пішли» ще 17 липня цього року. Жодної відповіді і досі немає. Відсутні і ініціативи з розроблення методики, яка вкрай потрібна і принесла б користь і «Тернопільтеплокомуненерго» і  користувачам  централізованого опалення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *