Сергій Надал: Україна повинна домагатися визнання УПА воюючою стороною

Україна на міжнародному рівні повинна домагатися визнання УПА воюючою стороною антигітлерівської коаліції. Про це зазначив очільник Тернополя Сергій Надал.

За його словами УПА внесла великий вклад не лише у перемогу над нацизмом, але й у перемогу над його комунізмом.

– Ми зробили сьогодні півкроку. У світі щодо української національно-визвольної боротьби і УПА досі існує багато перекручених міфів, які активно використовують у сучасних інформаційних війнах проти України. Зокрема це стосується використання теми української боротьби у спробах розсварити Україну з сусідами. Безперечно ці міфи плекаються російською пропагандою. Покласти край такій ситуації може лише активна позиція України на міжнародній арені. Через суди, міжнародні конференції, просвітницьку діяльність Україна повинна домогтися визнати УПА. Тоді не буде шкідливих для нашої держави історичних спекуляцій, – сказав Сергій Надал.

Очільник Тернополя зауважив, що у місті вже багато років громада надає допомогу ветеранам національно-визвольної боротьби. Зокрема, Тернопіль задового до визнання УПА та ОУН на державному рівні надавав доплати ветеранам.

– В Україні зроблено кілька значних кроків до належного вшанування усіх українців полеглих у роки Другої світової війни. Зокрема в українській державі нарешті запрацювали установи, які розповідають правду про цю війну. Почали вшановувати воїнів УПА, які першими стали не лише проти нацизму, а й проти іншої злочинної ідеології — комунізму. Через УПА протягом війни пройшло більше ста тисяч чоловік. Сотні тисяч українців постраждали від репресій під час та у перші роки після завершення Другої світової війни за свою національно свідому позицію. Це великий вклад у перемогу над нацизмом і пізнішу перемогу над комуністичним режимом, –  сказав Сергій Надал.

Очільник Тернополя також закликав усіх українців 8 травня згадати у молитві усіх загиблих у Другій світовій.

– Я закликаю приєднуватися до доброї традиції, коли українці спільно моляться у цей день за душі загиблих під час цієї страшної війни. Це набагато важливіше ніж полум’яні промови і пишні паради, – сказав Сергій Надал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *