Проти депутатів, які не співають гімн, можна відкрити кримінальне провадження

Прокуратура Миколаївської області відкрила кримінальне провадження стосовно депутата Миколаївської обласної ради від партії «Нова Держава», який 7 грудня не встав під час звучання Гімну України. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Миколаївської області.
Під час першої сесії Миколаївської облради 7-го скликання депутат від партії «Нова Держава», колишній активіст Компартії України Микола Скорий демонстративно продовжив сидіти, коли в сесійній залі зазвучав Гімн України. Керівник Миколаївської обласної організації ВО «Свобода» Демид Губський негайно оформив офіційне звернення в управління СБУ по Миколаївській області. «Така поведінка громадянина України, який до того ж є публічною особою, підбурює суспільство, загрожує іміджу держави, а тому вимагає правової оцінки і перевірки на наявність ознак правопорушення, – зазначив націоналіст. – Сьогодні ми в черговий раз побачили: комуністи, як і колись, зневажають Україну і її державну символіку, підбурюють суспільство. Нова назва їхньої партії ввела в оману багатьох українців, а тепер ці депутати відверто нехтують тією довірою, яку їм надали жителі нашої області».

Колега Швидкого по депутатському корпусу Юрій Кормишкін, обраний за списком партії «Наш край» (ходять чутки, ніби курирує цей політпроект Адміністрація Президента України Петра Порошенка – авт.), закликав екс-комуніста скласти мандат. «Якщо він не поважає Гімн держави, в якій живе і на благо якої, вірогідно, повинен працювати, навіщо було йти в депутати? Якщо йому так не подобається наш Гімн, то може і культура, і мова, і держава в цілому депутату Скорому не до душі? Інакше як ганебними залишками комуністичного минулого, окови якого Україна нарешті скидає, таку поведінку не назвеш. Десятки років нівелювалася національна ідентичність і нав’язувалася чужа українцям ідеологія. Сучасне суспільство не прощає таких помилок, які собі дозволив допустити Микола Скорий», – цитує депутата прес-служба «Нашого краю».

Після того як до облпрокуратури надійшло ще одне звернення – від голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко – вона відкрила кримінальне провадження за фактом публічної наруги над Державним Гімном України відповідно до частини 1 статті 338 Кримінального кодексу України («Публічна наруга над державними символами»). Досудове розслідування у кримінальному провадженні доручили Центральному відділу поліції Головного управління Національної поліції в області.

Згідно з українськими законами депутат може бути оштрафований (до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), заарештований на строк до шести місяців або позбавлений волі на строк до трьох років.
Партія «Нова Держава» – «запасний аеродром» лідера українських комуністів Петра Симоненка – входить до нещодавно створеного об’єднання «Ліва опозиція». Оскільки влітку 2014-го року міністерство юстиції України та Держреєстр звернулися до Окружного адмінсуду Києва з позовом про заборону Компартії на всій території країни, КПУ була змушена йти на місцеві вибори 25 жовтня у складі «Нової Держави». У ряді обласних центрів, а також в малих і середніх містах «перефарбовані» комуністи набрали достатню кількість голосів для депутатства протягом двох наступних років.

gre4ka.info

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *