Проблема закриття шкіл гостро постає у маленьких селах на Закарпатті

Як повідомляє ЗА КАРПАТАМИ , проблема закриття шкіл гостро постає у маленьких селах Закарпатської області, де у школах ледь-ледь набирають мінімально необхідну кількість учнів (5 дітей), щоб сформувати клас. Найбільше таких малокомплектних шкіл згідно з відомостями, опублікованими на  сайті Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА знаходяться у гірських чи віддалених від райцентру селах Великоберезнянського, Міжгірського, Перечинського, Ужгородського, Хустського районів.

Сьогодні закриття шкіл обґрунтовують освітньою реформою та низькою якістю освіти у малокомплектних школах.

Окрім цього не на користь малокомплектним школам грає й те, що вони обходяться державі набагато дорожче, ніж звичайні освітні заклади.

Та чи можна вирішити цю проблему? Так каже Тернопільщина, і ділиться своїм прикладом з Закарпаттям. У селі Соколів, Теребовлянського району, нещодавно відкрили нову сучасну школу, де подібних проблем не повинно виникати. Школа має всі умови для якісної освіти. Її будували довгих 25 років, декілька разів будівництво призупиняли, але спільними зусиллями керівництво області і місцеве самоврядування змогло таки відкрити двері закладу для школярів.

Тож вихід у цьому питанні може бути лише один. Закриття закладів що не приносять жодної користі, та відкриття нових, сучасних шкіл у селі, які зможуть скласти достойну конкуренцію місцевим.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *