Представники Асоціації міст України звернулись до уряду щодо врегулювання питання фінансування ПТУ

Очільник Тернополя Сергій Надал відвідав засідання правління Асоціації міст України. Одне з найважливіших питань, яке вирішували представники Асоціації міст стосувалось фінансування профтехучилищ.

Зокрема, учасники засідання звернулись до уряду з проханням виділити півтора мільярда гривень на утримання ПТУ в Україні.

Також було вирішено, що в подальшому профтехосвіта має бути передана на утримання  обласним радам, або тим обласним центрам, які будуть згідні прийняти їх у власність, управляти ними і фінансувати.

–           Держава переклала всі повноваження тільки в частині фінансування ПТУ на міста при цьому не передавши в управління містам майно, не передавши керівництво цими закладами. Таким чином з’явилась невирішена ситуація, оскільки міста не мають достатню кількіть коштів для фінансування цих закладів. Тільки для Тернополя витрати на утримання профтехосвіти сягають понад 76 мільйонів гривень у рік. Ці кошти могли б піти на розвиток міста чи на міські ремонти, а ми змушені витрачати ці гроші на утримання цих закладів, – зазначив Сергій Надал.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *