Орден «За спасіння життя» – для тактичної медицини

Медицина під час війни  потребує ретельного і комплексного підходу, адже йдеться про життя людей. І зараз, коли  бойові дії точаться на Сході України, це – особливо актуально і для бійців і для медиків, які їх рятують після поранень, надають першу допомогу і намагаються живими довезти до шпиталів. Як самостійно  врятуватись бійцям на передовій, як санінструкторам і лікарям  зберегти життя поранених – цим і займається така важлива наука, як тактична медицина.

14799971_1810223832532969_353158323_o-1Значну частину навчань в ЗСУ з тактичної медицини проводять волонтери і серед них фахівці громадської організації «Рівне-ТАКМЕД». І, перш ніж вчити інших, самі пройшли серйозний процес  удосконалення на різних професійних курсах  і, зокрема, в Британській королівській армії. Також усі  спеціалісти ГО «Рівне-ТАКМЕД» отримали кваліфікацію  інструкторів тактичної медицини В Українській Військово-медичній Академії і зараз успішно вчать мистецтву виживати і військовослужбовців, і санінструкторів.

Зокрема, «тактмедівці» регулярно проводять практичні навчання медичних працівників Християнської мобільної команди, яка регулярно виїжджає в зону АТО не тільки для допомоги пораненим бійцям, а й для лікування місцевого населення. Науку виживання під кулями і вибухами пройшли військовослужбовці 4, 5, 6  хвиль мобілізації. «ТАКМЕД» гідно зарекомендував себе у тилових полігонах і максимально наближених до передової . Наукою тактичної медицини, упродовж  бойових дій, оволоділи близько 22-ох тисяч солдатів і офіцерів з багатьох підрозділів Збройних сил України.

Інструкторів  громадської організації добре знають в Залізній бригаді, Нацгвардії, Правому секторі, прикордонних військах, підрозділах розвідки та СБУ. За ефективну науку тактичної медицини інструкторам
вдячні  батальйони «Айдар», «Донбас-Україна», 14 ОМБ, 80 ОДШБ, 10 ОГШБ ,а також -Повітряні сили України. Те, чому навчили – врятувало не одне життя. І не випадково, у жовтні, в Тернопільському медуніверситеті  Громадська організація  «Рівне-ТАКМЕД» була удостоєна ордена «За спасіння життя» імені академіка Леоніда Ковальчука.

Отримуючи  відзнаку, координатор організації  Тетяна Воронцова  підкреслила, що нагороди, звичайно ж, мотивують, але не заради них  щодня працює «ТАКМЕД».  А заради найціннішого – людського життя…

Орден «За спасіння життя» був заснований благодійним фондом «Вірую» саме для відзначення медичних працівників, які своєю  самовідданою працею рятували і продовжують рятувати життя  інших людей. І як оцінку саме цих заслуг – орден отримав ім’я академіка Леоніда Ковальчука. Заслужено отримав, бо доктор медичних наук, відомий український хірург, професор, ректор Тернопільського державного медичного університету Леонід  Якимович  Ковальчук, який помер два роки тому, залишив після себе саме таку славу – науковця і фахівця, який врятував, вилікував і повернув до повноцінного життя  багатьох пацієнтів. Окрім ГО»Рівне-ТАКМЕД», усім  іншим нагородженим (про них продовжимо розповідати) ордени «За спасіння життя» імені академіка Леоніда Ковальчука вручив Голова Нагороджувальної Ради, архієпископ Тернопільський, Кременецький і  Бучацький УПЦ КП Владика Нестор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *