Новообраний голова Полтавської облради дивиться на свою зарплату, як на сюрприз

Олександр Біленький ще не знає, яку зарплату отримуватиме на новій посаді.

Новообраний голова Полтавської обласної ради від «БПП «Солідарності» Олександр Біленький напевно працюватиме на совість, адже після свого обрання він щиро радів, хоча при цьому нічого не знав про свою майбутню зарплату. Адже, погодьтеся, не кожен з нас радіє новій роботі, не знаючи про розмір своєї зарплати. Так, на запитання «Полтавщини», яку саме заробітну плату він отримуватиме, голова облради Олександр Біленький відповів, що це для нього сюрприз — приємний, або не дуже.

Наша версія — що не дуже. Так, із офіційних даних за 2014 рік, зарплата голови облради з доплатами становила 6,5 тис грн в місяць. Водночас Олександр Біленький є одним з співзасновників та виконавчим директором ТОВ «СПІКО» (зареєстроване у Житомирській області), яке займається виробництвом безалкогольних напоїв (мінеральна вода). Розмір його внеску до статутного фонду: 735363 грн (50%).

Але від доходів на приватному підприємстві Олександру Біленькому доведеться відмовитися, адже після обрання рада присвоїла Олександру Біленькому 3 ранг першої категорії посадової особи органу місцевого самоврядування та визначила умови оплати його праці. До речі, перший заступник голови Євген Холод отримав 5 ранг посадової особи другої категорії органу місцевого самоврядування. Тобто, бізнесмени стали держслужбовцями. А згідно із Законом України «Про державну службу» держслужбовець не має права:

  • займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або підставних осіб, бути повіреним третіх осіб у справах органу державної влади, в якому державний службовець працює;
  • входити самостійно (крім випадків, коли державний службовець виконує функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі, та представляти інтереси держави в раді товариства (спостережній раді) або ревізійній комісії господарського товариства), через представника або підставних осіб до складу правління чи інших виконавчих органів підприємств, кредитно-фінансових установ, господарських товариств тощо, організацій, спілок, об’єднань, кооперативів, що провадять підприємницьку діяльність;
  • виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики).

Джерело: poltava.to

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *