Надал показав, хто господар у Тернополі

За три місяці другої каденції міський голова Тернополя Сергій Надал показав, що  він господар у місті. Спроби політичної опозиції та «будівельної мафії» перехопити владу приречені на провал.

У жовтні 2015 року Сергій Надал шокував всю Україну впевненою перемогою (понад 60 % голосів) у першому турі на виборах міського голови Тернополя. Незважаючи на чорний піар, яким активно конкуренти «працювали» по Надалу, він показав найкращий результат в Україні.

Після виборів позиція міського голови була однозначної: у Тернополі будуть продовжуватися ремонти вулиць та дворів, змнюватись  інфраструктура та робота транспорту, будуть запроваджуватися програми енергозбереження, щоб тернополяни менше платити за «комуналку». Але найголовніше: у Тернополі буде діяти закон і порядок, а не афери та корупційні змови. Зрозуміло, що це багато кому не сподобалося.

З Надала хотіли зробити «весільного генерала»

Після виборів опоненти не опустили руки і намагалися усунути з посади мера у «невиборчий спосіб». Завданням максимум було усунення Надала з посади мера за чернівецьким сценарієм 2011 року, коли Чернівецька міська рада припинила повноваження міського голови Миколи Федорука, який обіймав цю посаду з 1994 року і виграв п’ять мерських виборів поспіль. Після його відставки, в.о. мера був призначений представник Партії регіонів. Однак, у Тернополі цей варіант провалився відразу, адже не було жодної навіть формальної причини почати процедуру імпічменту. Запасний варіант передбачав перетворення міського голову у «весільного генерала», який буде слухняно підписувати все, що приймуть на сесії. Передбачалося, що у міській раді не буде ні провладної коаліції, ні опозиції, а всі рішення будуть прийматися купкою депутатів кулуарною. У Тернополі мала діяти класична «депутатська олігополія».

«Наполеонівські» плани опонентів провалилися й тут. Надалу вдалося сформувати коаліцію, яку він сам назвав «протернопільською». Цю коаліцію намагалися «колоти» через інформаційні провокації, через тиск та підкуп депутатів, були спроби навіть розколоти фракцію «Свободи». Проте коаліція не розвалилася, а діє і сьогодні.

Хто і чому організував «війну» проти Надала

Опоненти Сергія Надала – це політичні та бізнесові структури, які зацікавлені у зміні правил забудови Тернополя. На заваді їх планам стоїть давно затверджений Генеральний план міста та головний архітектор Тернополя Василь Бесага. Міський голова виступив за внесення змін до Генерального плану лише відповідно до процедури (обговорення на громадських слуханнях, схвалення в комітетах з винесенням на сесію). Сергію Надалу також вдалося відстояти головного архітектора Тернополя, проти якого забудовники запустили цілий проект з дискредитації та скандального звільнення з посади.

Таким чином, мер Тернополя фактично перекрив кисень бізнес-планам значної частини забудовників. Особливо, це вдарило по «заїжджих» забудовниках. Ці компанії пов’язують з Зазою Берадзе, родичем  колишнього Георгія Берадзе, який за часів президентства Віктора Януковича працював заступником голови скандальної ДУСі та був особистим другом Олександра Януковича (Саші Стоматолога).

Тернопіль має свого «німця» 

Підсумовуючи три місяці другої каденції Сергія Надала, можна з упевненістю говорити, що мера, який здатен не лише виконувати свої передвиборчі обіцянки, а бути справжнім представником міста та людей, незалежним від місцевих політичних вітрів.

Міський очільник системно працює над вдосконаленням інфраструктури міста, ремонтом не лише основних комунікацій, а й дворів, прибудинкових територій. І це в умовах жорсткої економічної кризи та відсутності фінансування. Новацією Надала стала успішна робота з ЄБРР, Світовим банком, іншими європейськими та світовими фінансовими установами. Саме завдяки спільним проектам з цими установами у Тернополі утепляють будинки, зводять індивідуальні теплові пункти, що дозволяють тернополянам на 60-80 % зменшити свої витрати на житлово-комунальні послуги.

Безперечно, що Надал діє інколи жорстко, немов не помічає лементу частини депутатів міської ради, спроб заблокувати роботу мерії. Проте, саме так, рішуче, і потрібно діяти, коли ситуація у місті готова зірватися у хаос. Адже відповідальним за ситуацію у місті завжди буде міський голова. Натомість група крикунів у міськраді традиційно сховається за колективною безвідповідальністю. Тож у складних ситуаціях, коли було потрібно діяти, повинна з’явитися особа, котра готова діяти і відповідати за свої дії. Варто згадати часи Революції Гідності, коли саме Надал за активної підтримки громадськості зумів втримати місто. Тоді саме міський голова взяв на себе усю відповідальність за ситуацію у місті, коли на вулицях навіть не було міліції.

Справедливість, Відповідальність, Порядок

В історії часто саме сильна особистість відіграє головну роль. Згадати хоча б творення ОУН і значення його активного крила на чолі з Степаном Бандерою. Як казали у ті часи — «Бандера прийде — порядок наведе». Якщо б Бандера не почав діяти, а очікував би волі консерваторів, яких очолював Андрій Мельник, можливо ніколи б не було УПА, не було б активної боротьби, а Україна б ніколи не стала незалежною. Бажання діяти рішуче і відповідально було визначальним у діяльності очільника ОУН-Б Степана Бандери.

Можливо саме такими ж принципами керується у своїй господарській діяльності і Надал, розуміючи, що час відкритих можливостей для міста і громади може пройти, коли дехто, користуючись депутатським мандатом, займатиметься самолюбуванням та піаром. Для здійснення великих проектів потрібний порядок, план і дисципліна, а іншими словами Справедливість, Відповідальність, Порядок. Діяти потрібно вже зараз і по-бандерівськи. Так має діяти справжній керівник. А розуміння громади приходить тоді, коли видно результати роботи. Українці люблять говорити, що нам потрібен німець, тоді буде порядок. Тернопіль вже має свого «німця» — з українським прізвищем і українською націоналістичною позицією.

Тарас Свалявський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *