На Черкащині лунає тривожний шкільний дзвоник

Статистика – жорстока річ. Особливо в Україні і особливо, коли стосується демографії. За даними департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, щороку на Черкащині стає на дві тисячі менше школярів. Ця цифра приблизно дорівнює кількості учнів чотирьох міських шкіл повідомляє КОЗАЦЬКИЙ САЙТ.

За останній рік в Черкаській області закрили вісім сільських шкіл. Процес такої оптимізації пройшов легко, бо навчальні заклади вже майже не функціонували. Деякі числилися лише на папері. Ще 16 навчальних закладів Черкащини переводять на нижчий ступінь рівня освіти. І це тільки початок.

Тривожний шкільний дзвоник для селищ пролунав, коли міністр освіти Сергій Квіт заявив, що кількість шкіл в Україні, згідно з вимогами Міжнародного валютного фонду, буде скорочена.

Не важко здогадатися, що головні претенденти на закриття – серед малокомплектних сільських шкіл. У Черкаські області таких 267. Це більш ніж 41 % від загальної кількості шкільних закладів Черкащини. Що таке малокомплектні школи, міському жителю уявити нелегко. Це школи без паралельних класів, з невеликою кількістю учнів – від 10 до 50 дітей. Часто – це єдина школа на все село. Новина про те, що її хочуть закрити, на місцях сприймається болісно. Школа – це символ того, що в селі є надія на оновлення, особиста пам`ять місцевих жителів. Для когось – культурний центр села. Але факти вказують на те, що така сентиментальність йде не на користь ані дітям, ані навчальному процесу. До того ж утримання шкільного закладу є важким тягарем для фінансового сектору освіти.

Саме тому, для області дуже важливо переймати успішний досвід інших регіонів України. Так для прикладу на Тернопільщині, 11 січня Петро Порошенко відкрив першу в цьому році школу. Діти, відправляться на навчання відразу, не чекаючи нового навчального року. Школа обслуговуватиме і новоутворену громаду, яка налічує 21 село та має 8200 населення. І саме це можна назвати реальним результатом децентралізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *