Місто на Рівненщині не може приєднати до себе громади

У місті Корець на Рівненщині обговорили перспективу створення міської громади. За перспективним планом до Корецької громади мають увійти 18 сільських та міська ради. Фахівці з питань децентралізації детально розповіли головам та депутатам рад про процес створення ОТГ, а також наповнення і планування бюджету в умовах самостійності, пише сайт Електорат з посиланням Голосно.

Консультант з питань бюджету АМУ Людмила Кушнер наголосила, що громада після об’єднання отримує освітню субвенцію та медичну. Окрім того, є ще субвенція розвитку, але щоб її отримати, потрібно скласти план соціально-економічного розвитку та підготувати низку проектів.

Фахівці переконані, Корецька громада має перспективу стати однією з найпотужніших на Рівненщині. Однак, як повідомила міський голова Корця Людмила Дмитрук, сільські ради, які межують з містом призупинили своє попереднє рішення про об’єднання до грудня цього року і вирішили ще подумати у якому форматі об’єднатися.
Відтак місто Корець об’єднатися з іншими сільськими радами нині не може, адже немає спільної межі, а це один з головних чинників для утворення ОТГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *