Михайло Апостол назвав тих, хто “кришує” корупцію в Україні

Ще раз роздуми про корупцію…
Останні місяці любима тема змі, політиків, політологів, аналітиків, – це корупція. Інколи складається враження, що 50% населення займається корупційними діями, а 50% борються з цим явищем. І дуже часто ця боротьба настільки заплутується, що стає незрозуміло-хто борець, а хто корупціонер. Так що ж це за звір такий, якого неможливо побороти практично ні в одній країні і чому в Україні корупція такого масового масштабу?
Корупція, а це хабарництво, крадіжка коштів платників податків, кумовство, хамство.., найбільша в найбідніших країнах. Хоча ми цього не хочемо визнавати, але ми по різних показниках знаходимося в рейтингу найбідніших країн. І це в найбагатшій природніми і трудовими ресурсами, географічним розташуванням, і головне безцінним багатством,даним нам Богом, нашими чорноземами.
Дві основні причини, які породили, вдосконалили, укріпили цю ганебну систему ще на зорі утворення незалежної України. Це недосконале законодавство в питанні відповідальності за правопорушення.

Цим скористався б’юрократично – чиновницький апарат, надзвичайно роздутий, на чолі комуно-комсомольських, розумних, нахабних, ненажерливих, постійно голодних секретарів ЦК і комсомолу. Їм у власність дісталася держава, і вони придумали правила деребану і особистої наживи. Хто наверху-великий куш, хто нижче-меньший. Для цього почавилось таке явище, як дефіцит: коштів, роботи, відповідальності, предметів споживання, культури, освіченості, патріотизму, можливість якісного лікування, створення малого і середнього бізнесу і т.п. А ще -різноманітні, нікому не потрібні, справки, ліцензії, сертифікати, дозвола, погодження, знайомство з “потрібними людьми”, свідоцтва, сприяння просування по службі, квоти, тендера, десятки контролюючих і погоджувальних державних органів …За все потрібно було платити, платити тим, кого найняли на роботу платники податків.
Чи можливо побороти це явище? Звичайно. В більшості. Але це не можливо зробити ніякими законами про боротьбу з корупцією, цього не викорінять ніякі громадські та державні організації, з гарною назвою по боротьбі та недопущені….корупції. Для цього потрібно, в першу чергу, політична воля. По друге, розпочинати потрібно із себе. І основне – прийняти закони щодо мінімізаціЇ державних підприємств ,крім стратегічних. В основному вони усі збиткові і являються кормушкою для величезної армії чиновників, конкуренція, мінімізація чиновницько-б’юрократичного апарату, електронний документообіг, масштабна , а не часткова дерегуляція, відкриті і прозорі довготермінові правила гри для інвесторів і підприємців, відокремленн бізнесу від політики повністю, справжня судова реформа.
Держава має стояти над процесами, як тритейський суддя.
Так, хто ж це має робити в парламенсько президенській республіці, крім народних депутатів?
А якщо таких законів не приймають,то хто ж тоді кришує корупцію?

Михайло АПОСТОЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *