Людина Авакова поставила на місце Саакашвілі і задала алгоритм

Михайло Апостол на своїй сторінці у “Фейсбук” опублікував актуальні роздуми:

Деякі роздуми про антикорупційні форуми під егідою губернатора Одещини Михайла Саакашвілі.

Спробую тезами:
Говорить наче правильні речі – питання боротьби з корупцією в Україні стоїть гостро. Але щоразу його виступи на форумах, у теле- і радіоефірах, коментарі тощо є лише констатацією проблеми та суцільними звинуваченнями (які, на жаль, є вибірковими та стосуються виключно політичних опонентів). У виступах відсутній конструктив, жодного слова щодо конкретної програми змін, яка покликана змінити існуючу корупційну систему, що як іржа доїдає державу. Лише єдиний меседж: «Поміняти прем’єра і членів його команди і корупції не буде».
Говорити про боротьбу з корупцією в Україні є модним трендом. Про це говорять усі, але не всі можуть так артистично висловлюватись, не всі мають таку фінансову, медійну та іншу підтримку. Створені різні державні і громадські антикорупційні органи. З’явилась велика кількість молодих розумних аналітиків, політтехнологів, політичних консультантів, але крім критики нічого путнього не пропонується.
Я сам за декілька останніх місяців опублікував з десяток статей з викриттям різних корупційних схем в аграрній галузі. Відкрито сотні кримінальних проваджень, але на якомусь етапі стало зрозуміло, що теперішня боротьба – це як «боротьба із комарами».
Можна спробувати перебити їх по одному, коли вони п’ють вашу кров, але потрібно просто висушити болото, де вони розводяться, як говорив Даниїл Кауфман.
Якщо не висушити болото (не поламати схем на законодавчому рівні), це буде продовжуватися до безкінечності. Чиновник буде приймати корупційні рішення задля особистого збагачення, а правоохоронні органи будуть по одному «переслідувати і ловити цих комарів».
Корупція в різних масштабах є у всіх країнах світу, але найбільша вона у найбідніших країнах – там, де є найбільший дефіцит фінансів, робочих місць, освіти, нормального лікування, культури тощо. У всіх країнах з цим явищем борються. У Китаї, наприклад, за останні два десятиліття розстріляно понад десяти тисяч корупціонерів і більше 120 тисяч довічно ув’язнено. Корупція досі не поборена.

Тепер щодо антикорупційних форумів.

Усіх учасників форуму можна поділити на три групи:
– велика частина – це дійсно ті, які хочуть прийти до влади і будувати багату, правову без корупції державу;
– друга група – це ті, хто хоче прийти до влади на популістичних гаслах і очолити корупцію;
– а також є частина учасників, які вже при владі, але не при «кориті». Вони з цим не можуть змиритися.
Через це ми не чуємо слів і не бачимо від них плану дій, як побороти корупцію.
А зробити це дуже просто,про що я неодноразово писав,але ще раз нагадаю:
1) Для цього в першу чергу повинна бути політична воля усіх гілок влади – міняти країну;
2) Повністю відокремити політику від бізнесу;
3) Мінімізувати державні підприємства, крім стратегічних. Вони в основному всі збиткові і є «годівницею» невеликої кількості чиновників. Забути комуністичні гасла -«земля, заводи і фабрики належать народу». Народ ніколи цими благами не користувався, а скоріше навпаки, їх експлуатували на цих виробництвах;
4) Мінімізація чиновницько-б’юрократичного апарату;
5) Максимальний електронний документообіг;
6) Маcштабна, а не часткова дерегуляція, яка не дає бізнесу працювати;
7) Прозорі і довготермінові правила гри для інвесторів і бізнесу;
8) Пільгове середньострокове кредитування державними банками на 4-8 років для новоствореного малого і середнього бізнесу із відшкодуванням державою відсоткових ставок;
9) Справжня судова реформа, а також реформування усіх правоохоронних органів.

Начебто у першу чергу все. Хто ж це має робити при парламенсько–президенській республіці? Звичайно, народні депутати мають прийняти відповідні закони, а Уряду ці закони виконувати.
Якщо ці кроки (умови) будуть виконані, то ніякі форуми вже не будуть потрібні!
Чи хтось думає інакше?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *