Львівські церковні конфесії терпимі до всіх, крім УПЦ МП та протестантів

Прибічники трьох найбільших львівських церковних конфесій – Греко-католицької церкви, УПЦ Київського патріархату та Католицької церкви – позитивно ставляться один до одного. Так, найменша кількість позитивних відповідей була зафіксована у розрізі ставлення прибічників УПЦ КП до Католицької церкви, але навіть там досягла 55,3%. Найбільше позитивних відповідей було зібрано у контексті ставлення прихильників Католицької церкви по відношенню до греко-католиків і становило 89,6%. А от УПЦ Московського патріархату та протестантів більшість львів’ян «категорично НЕ підтримує», саме такий варіант відповіді обрали 63,6% та 43,6% респондентів відповідно, — результати щомісячного соціологічного дослідження «Львівський омнібус», яке проводить Центр досліджень та комунікацій «Active Group».

«Львівський омнібус» встановив, що найбільшу кількість прихильників у Львові має Греко-католицька церква. Так, 38,9% респондентів заявили, що вони «цілковито підтримують» дану церковну організацію. Ще 27,6% респондентів визначились як такі, що «швидше підтримують» Греко-католицьку церков. «Категорично НЕ підтримують» греко-католиків лише 4,9% респондентів і ще 2,6% «швидше НЕ підтримують».

Прибічники найбільш популярної церкви у Львові позитивно відносяться і до своїх колег по цеху. Більше половини тих, хто підтримує Греко-католицьку церков, позитивно ставляться і до УПЦ КП, і до Католицької церкви – 59,7% та 59,4% відповідно. Своє нейтральне ставлення до УПЦ КП та Католицької церкви висловили 22,7% та 30,1% респондентів. Серед прибічників Греко-католицької церкви 11,2% респондентів висловили своє негативне ставлення до УПЦ КП, до католиків – 6,3%.

Українська Православна церква Київського патріархату у Львові має 20,8% тих, хто її повністю підтримує. Ще 28,5% респондентів стверджують, що вони «швидше підтримують» УПЦ КП. Тих, хто «категорично НЕ підтримує» УПЦ КП, у Львові набралося на 11% від усіх респондентів соціологічного дослідження, і ще 4,5% опитаних «швидше Не підтримують» УПЦ КП.

Прибічники УПЦ КП також здебільшого позитивно ставляться до двох інших найбільших церков Львова. Так, 77,6% серед тих, хто підтримує УПЦ КП, висловили своє позитивне ставлення до Греко-католицької церкви, а 55,3% опитаних добре відносяться до Католицької церкви. Нейтральну позицію щодо католиків висловили 35,4% прихильників УПЦ КП, а до греко-католиків – 19%. Зовсім небагато серед прихильників УПЦ КП тих, хто негативно ставиться до Греко-католицької та Католицької церков – 3,2% та 5,1% відповідно.

До топ-3 найбільших церков Львова також потрапила і Католицька церква. Так, 14,8% респондентів «Львівського омнібусу» відповіли, що вони повністю підтримують, а ще 30,8% «швидше підтримують», Католицьку церкву. Тих, хто «категорично НЕ підтримує Католицьку церкву, було 4,5% від усіх респондентів і ще 4,7% тих, хто «швидше НЕ підтримує».

Терпимість та позитивне ставлення до інших церков також продемонстрували і львівські прихильники Католицької церкви. Так, до УПЦ КП позитивно ставляться 57,9% прибічників католицизму, а до Греко-католицької всі 89,9%. Нейтрально до УПЦ КП ставляться 24,8% тих, хто підтримує Католицьку церкву у Львові, а до греко-католиків – 7,9%. Негативне ставлення до УПЦ КП виказали 13,4% прихильників католицизму, до Греко-католицької церкви лише 2,5%.

12 та 13 березня 1579 респондентів мали змогу відповісти на наші запитання та, тим самим сформулювати своє ставлення до церковних конфесій. Польова фаза дослідження проводилась у Львові компанією «Active Group» останні вихідні кожного місяця в рамках проекту «Львівський омнібус». Похибка не перевищує 2,5%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *