Корупція стала на заваді туризму в Україні

В Україні сфера туризму і курортів на сьогодні повноцінно не виконує свої економічні, соціальні і гуманітарні функції, не сприяє наповненню бюджетів усіх рівнів та створенню нових робочих місць. І це попри вражаючу красу природи та наявність усіх рекреаційних ресурсів.
Одна із ключових причин такого занепаду – корупція, яка наче метастаз, пронизує усі щаблі влади. Гроші, які виділяються державою на відновлення та створення нових туристичних мекк, безслідно розчиняються у кишенях чиновників. Мова йде не про тисячі гривень, а про захмарні суми у майже півмільйона доларів.
Одне із семи чудес України досі залишається без уваги туристів саме через корумпованих чиновників. Національний природний парк «Дністровський каньйон» простягнувся аж на 250 км, утворюючи мальовничі меандри. Парк розташований на межі 4 українських областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Особлива цінність каньйону — травертинові скелі, що приваблюють своїми химерними формами, печерами, гротами, навісами, водоспадами, сталагмітами, сталактитовими натічними утвореннями.
Проте туристи навряд чи зможуть насолодитись українським дивом сповна.

Ще у 2011 році на реконструкцію та облагородження села Устечко, що на Тернопільщині, було виділено майже 400 тисяч доларів. З них реалізовано лише 70 тисяч. Та й ті неналежним чином. Проектом займалась тернопільська депутат обласної ради, Лариса Римар. У 2011 році саме ця чиновниця, будучи директором комунального підприємства «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр», обіцяла перетворити непримітне село у Дністровському каньйоні на «другий Буковель» .
На щастя, справою Устечка вже зайнялись правоохоронці. Проте це лише один із багатьох випадків, коли корупція та бажання наживи перекреслюють усі намагання держави вдихнути життя у цікаві та надзвичайні туристичні проекти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *