Комунальники пояснили причину просідання бруківки у Тернополі

Основна причина, чому у деяких місцях Тернополя осіла бруківка – перенасичення ґрунту водою після нещодавнього аномального снігопаду. Ґрунти просто не можуть витримати місячну норму води. Це підтверджують висновки відділу технічного нагляду, який провів комплексний моніторинг стану ґрунтів у Тернополі після танення снігу.

– Незважаючи на те, що з Тернополя вивезли 750 вантажівок зі снігом, більше половини снігу розтануло і пішло у грунт. Таке перезволоження ґрунту спричиняє його зміщення, створення так званих «повітряних ям». Через це в окремих місцях просідає дорожнє покриття. Також цьому сприяє недостатня щільність ґрунту в окремих районах Тернополя. На таких ділянках воді значно легше його вимити, – підтвердив керівник відділу технагляду міста Олег Вітик.

Його інформацію підтверджують і комунальники, які зазначають, що у Тернополі ситуація ще стабільна. Особливо, якщо порівнювати з іншими регіонами.

– Ситуація після снігової аномалії в Тернополі стабільна. Дається в знаки, що підрядні організації, які здійснюють ремонтні роботи діяли переважно професійно. Для прикладу, вересневі аномальні дощі в Одесі спричинили ситуацію, коли автомашини у прямому розумінні провалювалися під асфальт. Схожа ситуація була місяць назад у Чернігові, де пройшли сильні дощі, – пояснили комунальники.

В управлінні ЖКГ зазначають, що у Тернополі всі ділянки, де пройшло просідання асфальту чи бруківки, будуть по новому перероблені підрядними компаніями за свій кошт.

– Підрядники, які здійснюють капітальні ремонти у Тернополі надають гарантійні зобов’язання щодо якості виконаних робіт. То ж, у випадку пошкоджень, їх ліквідовують самі підрядники без залучення бюджетних коштів, – заявили у профільному управлінні Тернопільської міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *