Кіровоградські депутати не бажають виступати українською і пускати на свої засідання громадян?

На третьому засіданні робочої групи щодо регламенту Кіровоградської міськради, яке відбулось у п’ятницю, 4 грудня, таки взяли за основу прогресивний проект, який розробили найавторитетніші в Україні експерти з питань місцевого самоврядування з Інституту Політичної Освіти, УНЦПД та коаліції «Прозорі Ради».Про це повідомляє кореспондент Златополя.

За повернення до розгляду цього питання виступив представник Радикальної партії, який раніше голосував за взяття за основу регламенту 6-го скликання. Своє попереднє голосування він пояснив тим, що через порушення процедури (головуючий поставив на голосування питання у зворотному порядку) він проголосував не за той проект.

Водночас, представники деяких політичних сил не підтримали новий проект. Ці ж депутати вже під час розгляду нового проекту постатейно наполягали на вилученні пункту про обов’язковість ведення засідань ради українською мовою, аргументуючи це тим, що і вони, і їхні виборці – російськомовні.

Але найбільше дискусій викликали норми про відкритість і гласність проведення засідань. Не зважаючи на вже ухвалені Закони України «Про доступ до публічної інформації», в якому органи місцевого самоврядування зобов’язані організувати безперешкодний доступ будь-якого члена територіальної громади до засідань будь-яких колегіальних органів місцевого самоврядування, депутати вилучили норми, які передбачали механізм реалізації Закону, а саме можливість проводити виїздні засідання, щоб дати можливість відвідати їх усім бажаючим (якщо в сесійній залі раптом забракне місця).

Розгляд пунктів про он-лайн трансляцію засідань та про особливості функціонування веб-сайту міськради відклали, давши завдання спеціалістам виконкому підготувати детальні кошториси, які необхідно буде передбачити для їх реалізації, і детальну інформацію про технічну можливість та терміни, за які можна буде вдосконалити веб-сайт.

Нагадуємо, що в жовтні, під час виборчої кампанії, партії ВО «Батьківщина», УКРОП, Радикальна партія Олега Ляшка, Об’єднання «Самопоміч» та кандидат на посаду міського голови Андрій Табалов (Наш Край) підписались під Меморандумом коаліції «Прозорі Ради», в якому зобов’язались спільно впроваджувати нове антикорупційне законодавство на місцевому рівні в документах органів місцевого самоврядування. Проект нового регламенту розроблений в рамках реалізації підписаного Меморандуму з громадськістю.

Джерело: zlatopil.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *