Канікули небезпечного режиму

Керуючись мудрим українським прислів»ям: “Готуй сани влітку…” і, навіть логічно випереджуючи його часові вимоги, депутат тернопільської міської ради Петро Поврозник ще весною звернувся до керівництва міста і профільної депутатської комісії з пропозиціями щодо удосконалення організації дорожнього руху в обласному центрі. Директору міської школи №5 Поврознику не треба пояснювати, що упродовж літніх канікул, діти, маючи вільний час, піддаються небезпеці на вулицях Тернополя. Саме це депутат вирішив пояснити чиновникам і спонукати їх до превентивних дій. Щоб власне літом  максимально зменшити для дітей ризик потрапити у якусь дорожньо-транспортну халепу. Що конкретно пропонував для цього Петро Поврозник? Ось, кілька головних вимог. Посилити контрольно-профілактичну  роботу поліцейських  патрулів у традиційно-аварійних місцях: наприклад, на вулицях Тарнавського і Злуки, звернути серйозну увагу на ігнорування водіями «пішохідних вимог» перехрестя Опільського-Крушельницької, обмежити швидкість руху транспорту у небезпечних місцях, встановити додаткові камери відеоспостереження і дорожні конструкції «лежачих поліцейських», перейнятись проблемою освітлення вулиць і оновленням розмітки їх  проїжджої частини. Зрештою, наголошував депутат, прискіпливо проаналізувати причини усіх ДТП за участі дітей і зробити конкретні висновки.
Треба зазначити, що «дорожньо-транспортне» звернення знайшло відгук – 19-го травня міський голова Тернополя Сергій Надал видав розпорядження про створення спеціальної комісії, яка мала б  вивчити і, за можливості, втілити у життя бодай найактуальніші пропозиції Петра Поврозника. До складу комісії увійшли спеціалісти з поліції, житлово-комунального господарства, технічного нагляду, управлінь транспорту, архітектури і містобудування. І що? Який результат? Мимоволі згадується вислів з відомої кінокомедії: «Щоб завалити якусь справу, треба створити комісію і очолити її…» Зрештою, далі розповість  сам автор звернення Петро Поврозник:

– Додам, що, окрім мене, до комісії увійшли ще двоє депутатів. Звичайно, я вдячний міському голові, що він оперативно відреагував на мої пропозиції і створив комісію. Але бачу, що доведеться ще й просити Сергія Віталійовича, аби він дав прочуханки своїм підлеглим чиновникам. Бо, вже літні канікули скоро закінчаться, а комісія ще жодного разу так і не зібралась. Відповідно – нічого й не зроблено. Кому вже я тільки не телефонував, до кого тільки особисто не звертався… На жаль, марно. Ви ж зрозумійте, тут тільки на ентузіазмі не виїдеш… Троє депутатів не можуть самі дати раду вузькопрофільним проблемам – потрібна участь спеціалістів. А ці спеціалісти постійно заклопотані глобальними проблемами. І бачу, що безпека дітей до переліку цих проблем – не потрапляє…

До емоційної промови Петра Поврозника додамо дещо від редакції. Нам стало відомо, що, дізнавшись про створення такої комісії, до її складу просився і депутат обласної ради Олександр Башта. Але, вже затверджені члени-чиновники, його тихенько «прокатали». Бо ж добре знають характер Башти, який може і «за горло взяти». Приблизно таким самим чином (мовляв, якось так вийшло…) відмовили і депутату міськради Любомиру Балуку, який давно «дістає» відповідальних осіб проблемами  неконтрольованого встановлення  дорожніх знаків,  порушень правил громадським транспортом і травматизму на дорогах. До речі,  ці проблеми, у своєму зверненні, теж порушував Петро Поврозник. Саме йому дамо завершити цю публікацію:

-Мені було приємно,що на сесії міськради 12-го липня колега Любомир Балук підтримав мене, висловивши обурення бездіяльністю комісії. Але по-справжньому я би втішився, якби комісія нарешті почала працювати. І, знаєте, навіть не має значення, що невдовзі вже й літо закінчиться. Бо проблема дітей, які потенційно завжди у небезпеці на дорогах, актуальна для Тернополя у будь-яку пору року…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *