Іспанський монарх запропонував соціалістам сформувати новий уряд

Король Іспанії Феліпе VI приступив у понеділок, 25 квітня, до заключної серії консультацій з лідерами політичних партій, щоб спробувати домогтися формування нового уряду, повідомляє агентство АП.
Очікується, що ці консультації триватимуть два дні. Іспанське законодавство передбачає, що якщо до 2 травня в країні не буде сформований кабінет міністрів, то 26 червня відбудуться нові парламентські вибори.
Вибори, що пройшли в кінці минулого року, не виявили однозначного переможця, і тому жодна з партій поки так і не змогла сформувати правлячу коаліцію. На початку лютого Феліпе VI запропонував лідеру іспанських соціалістів Педро Санчесу сформувати новий уряд країни. Таке рішення іспанський монарх прийняв після двох відмов лідера Народної партії Маріано Рахоя, до якого раніше з аналогічною пропозицією звертався король Іспанії.
Очолювана Рахоєм Народна партія Іспанії на виборах 20 грудня отримала 123 з 350 місць у парламенті, втративши, таким чином, абсолютної більшості. До виборів Народна партія мала 187 місць в парламенті, в той час як для отримання абсолютної більшості необхідно 176 мандатів. На другому місці стоїть Іспанська соціалістична робоча партія, що отримала 90 мандатів, за нею слідують партії “Подемос” (69 місць) і “Громадяни” (40 місць).
Джерело: 7dniv.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *