Експерт: КНДР – розмінна монета в суперництві США і Китаю

Північна Корея готова не тільки припинити ядерні випробування, а й сісти за стіл переговорів про підписання мирного договору з Південною Кореєю. Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив військовий експерт Олег Жданов.

Північна Корея готова зупинити ядерні випробування за умови, що Сполучені Штати перестануть проводити щорічні військові навчання з Південною Кореєю. Про це заявив голова північнокорейського МЗС Лі Су Ен. За словами міністра, «США змусили КНДР розробити ядерну зброю, як стримуючий фактор».

Про подальші кроки, як КНДР, так і США в ефірі радіостанції 106 FM розповів військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.

Як оцінюєте такий ультиматум від Північної Кореї?

– Пхеньян поступово здає свої позиції. Демонстрація сили з боку США, плюс останні ініціативи Америки в ООН з приводу введення нових санкцій проти КНДР – все це змушує керівництво Північної Кореї йти на поступки. Вони готові вже не тільки припинити ядерні випробування, а й сідати за стіл переговорів про підписання мирного договору, з якого вони вийшли кілька років тому в результаті загострення ситуації на лінії протистояння Північної і Південної Кореї.

У цих умовах США підуть на поступки?

– США будуть намагатися дотиснути цю ситуацію до переможного кінця, для того щоб в черговий раз поставити собі плюс у вирішенні ситуації в напруженій точці. Але тут не треба забувати про такого гравця як Китай, який намагається взяти верховенство в тихоокеанському економічному регіоні. І відповідно, Китай із задоволенням взяв би цю пальму першості собі. Тому тут ми будемо зараз спостерігати протистояння таких гігантів, як Китай і США. КНДР в даному випадку – розмінна монета, в результаті якої відбувається боротьба більш потужних гігантів.

Чи сядуть за стіл переговорів представники Північної та Південної Кореї?

– Думаю, що так, бо виживати треба, годувати народ треба. Країна, яка повністю залежить від імпорту, починаючи від природних ресурсів, закінчуючи імпортом продовольства, вони шукають нові шляхи виходу з цієї ситуації. Тому цілком ймовірно, що вони сядуть за стіл переговорів, якщо ситуація не зміниться і буде в цьому ж напрямку розвиватися. І в кінцевому підсумку, може бути, в найближчі 3-5 років ми почуємо про потепління відносин або укладення мирного договору про дружбу і співробітництво між КНДР і Південною Кореєю.

Значить є шанс, що дві країни нарешті знову будуть однією сім’єю?

– Звичайно. Адже справа в тому, що у випадку з Кореєю, це один народ, який був розділений різними поглядами політиків, які були при владі або боролися за неї в 50-ті роки. І одних вождів підтримали США, інших вождів підтримав СРСР. Ми знаємо, чим це все закінчилося. Тому тут саме той випадок, коли один народ повинен сісти за стіл переговорів і об’єднатися, і не тільки в політичному плані, але найголовніше в економічному і соціальному.

Раніше в ефірі 106 FM голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко заявила, що ядерне сховище в Україні побудують, коли «рак на горі свисне», так як плани про його будівництво озвучуються вже близько десятка років.

При цьому експерт з енергетичних питань Олександр Гудима вважає, що допомогти добудувати в найближчі три-чотири роки два енергоблоки на Хмельницькій АЕС може французька компанія.


Джерело: Голос Столиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *