Дві війни зупинили серце тернопільського хірурга

Серце тернопільського хірурга Михайла Стасіва зупинилось  1-го квітня 2016-го року. А 15-го березня 2017-го його посмертно вшанували орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. Заслужено вшанували…

Тернополянин Михайло Стасів  пройшов афганську війну, а у мирний час працював хірургом у міській лікарні швидкої допомоги. Але, коли  гримнули події на Донбасі, не зміг залишатись осторонь, розумів, що потрібен там як лікар і поїхав  на Східний фронт добровольцем. Був військовим медиком 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади. 13 місяців своєю професійною майстерністю і відвагою рятував життя українських бійців.

У лютому 2015-го потрапив у страшну «м’ясорубку» під  Дебальцевим, пережив усі жахіття оточення і відступу. Але не просто виходив з «котла», а продовжував виконувати свій обов’язок – разом з побратимами-медиками виніс і вивіз з-під вогню  до шпиталів  187 поранених солдатів і офіцерів.

За мужність і відданість професії Михайла Стасіва відзначили орденом «За заслуги» та відзнакою Тернопільської міської ради. Він живим повернувся з фронту, але те, що довелось пережити, наздогнало його вже вдома – хірург  Стасів помер від раптової зупинки серця…

Сесія міськради посмертно присвоїла лікарю звання «Почесний громадянин Тернополя», а 15-го березня цього року – теж посмертно – Михайло Стасів був нагороджений орденом «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука. Урочиста церемонія нагородження відбулась у Тернопільському державному медичному університеті.

Отримала  орден вдова Ольга Стасів.  Її невимовний смуток поєднується з  добрими спогадами про чоловіка…

Орден «ЗА СПАСІННЯ ЖИТТЯ» імені академіка Леоніда Ковальчука вдові вручив голова Нагородної Ради, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП  Владика Нестор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *