Дніпропетровщині пора задуматись про оптимізацію малокомплектних шкіл

На Дніпропетровщині сільські школи повним ходом закривають, через брак коштів і учнів, повідомляє місцевий сайт SICHESLAV INFO.

Згідно з міжнародними освітніми стандартами малокомплектною школою прийнято вважати загальноосвітній учбовий заклад будь-якого ступеня, де навчається до 50 школярів. Судячи зі світової практики, заради економії бюджетних коштів такі школи, як правило, департаменти освіти оптимізують: зачиняють або консолідують із більшими за наповненістю міськими школами. Учнів підвозять на автобусах до нового місця навчання, а викладачів або відправляють на курси перепідготовки, або скорочують. Для України, в умовах обмежених бюджетних можливостей та враховуючи велику кількість маленьких сільських шкіл, такі заходи є цілком виправданими та необхідними.
Вдалим прикладом для нашої області може стати Тернопільщина. Там нещодавно відкрили школу, яка будувалась протягом довгих 25 років, його кілька разів призупиняли, і лише завдяки співпраці обласної і місцевої влади, будівництво таки вдалося закінчити.
Школа вміщає в себе 126 учнів, і нічим не поступається міській школі. Про таку оптимізацію малокомплектних шкіл варто задуматись і Дніпропетровщині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *