Чи підточить ‘’крапля’’ звернень чиновницький ‘’камінь’’?

Є дві важливі державні ухвали, які стосуються  переважної  більшості  тернополян. Перша – Постанова  Кабінету Міністрів України «Про запровадження перерахунку вартості  послуги з централізованого опалення залежно від  температури зовнішнього повітря» і  друга – рішення  Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  щодо встановлення лічильників тепла у багатоквартирних будинках.

Вже другий рік поспіль, керуючись цими документами, фракція ВО «Батьківщина» у Тернопільській міській раді систематично не дає спокою місцевим чиновникам. Вагомі причини для цього були і залишаються. Наприклад, минула зима пройшла  не надто холодною і, на думку  голови фракції Андрія Артимовича, «м’які» температури не були враховані  в  обчисленні  тарифів, а відтак – платня за теплову енергію для  тернопільських споживачів  виявилась  завищеною щонайменше на 25%, а перерахунки, згідно Постанови  Кабміну, місцеві тепловики так і не зробили.

Такою ж, м’яко кажучи – неоптимістичною, є і ситуація із встановленням  у багатоквартирних будинках, які користуються центральним опаленням, лічильників тепла. А ці  прилади потрібні для того, щоб  тернополяни  платили  лише за реально  спожиту теплову енергію, а не за якимись  узагальненими, взятими «зі стелі», розрахунками. Чому  назвали ситуацію неоптимістичною? Бо, скажімо, статистика минулого року свідчить:  Тернопільщина, і обласний центр у тому числі, за показниками встановлення теплолічильників  плентались в аутсайдерах. Для ілюстрації: Львівщина  мала 65,6%, а наша область – лише 5,8%.

У цих двох  проблемних  напрямках фракція ВО “Батьківщина” у міськраді апріорі відмовилась від чергової  політичної кампанійщини, натомість – намагається працювати системно. Мовляв, крапля  і камінь підточить…  Голова фракції Андрій Артимович днями подав два  чергових депутатських звернення. В одному  просить  міського голову Тернополя надати вичерпну інформацію про  обсяги фінансування процесу встановлення  теплолічильників, а в іншому, скерованому до керівництва  ДП «Тернопільстандартметрологія», поставив за мету з’ясувати – як профільні підрозділи міськради взаємодіють (і чи роблять це взагалі?…) зі  «стандартметрологами» у процесі  формування  тарифів та їх ймовірного перерахунку  з огляду  на температурні коливання вже у цьому опалювальному сезоні.

Редакція  теж  тримає ці проблеми на контролі  і, коли депутат  Артимович отримає  відповіді на звернення  фракції, ми розповімо про  реакцію чиновників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *