Через брак вугілля українці сидітимуть без світла

Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич переконаний, що наступні 2 місяці українці сидітимуть без світла і не тому, що влада закликає економити електроенергію через спеку, повідомляє ВОЛИНЬ МОЯ.

Насправді, за цими заявами криється банальна нехватка запасів вугілля і небажання ремонтувати блоки атомних електростанцій.

“Дев’ять блоків з 15 атомних електростанцій стоять, бо немає грошей на ремонти поточні і модернізацію. Чому – це двадцять п’яте питання. Грошей на закупівлю вугілля нібито вистачало неповністю. Окрема історія з ринковим тарифом на електроенергію. Не вистачає просто електричної енергії. Імпорт з РФ не здійснюється і на разі не вистачає власного виробітку”, – повідомив Марунич.

За словами Марунича, українців закликатимуть не включати пральки, кондиціонери, праски, однак за такими діями стоїть провальна політика влади, тому населення не зобов’язано постійно себе обмежувати.

“Треба запускати вугільні блоки. Чи вистачить вугілля, це складне питання. Я не можу однозначно відповісти на нього, бо питань дуже багато і по ціні на вугілля. Ймовірно, що українська енергосистема пройде цей період, але це не знімає питань на майбутнє. З 2013 року диспропорції дуже суттєві і поточна влада не може це вирішити. Я не знаю, чому. Можливо, у них не вистачає розуму або чогось іншого, але факт є фактом. Люди вимушені економити або відмовитись від споживання. Треба вирішувати питання на глобальному, політичному рівні, бо інакше не буде”, – заявив Марунич.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *