Андрій Артимович: “Нинішні тарифи – велика проблема для людей…”

Ще у червні цього року депутат Тернопільської міської ради Андрій Артимович подав до керівництва міста два запити.  В одному з них, керуючись рішенням Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, депутат Артимович вимагав від КП “Тернопільтеплокомуненерго” негайно активізувати процес встановлення лічильників тепла в усіх багатоквартирних будинках обласного центру. Аби люди були упевнені, що платять за спожите тепло без обману. І підстави для занепокоєння є. Якщо у сусідній Львівщині теплолічильниками обладнано 65,6% житлового фонду, то на Тернопільщині – один з найгірших в Україні показників. Всього 5,8%! Інший запит теж стосувався роботи «Тернопільтеплокомуненерго». Точніше – зобов’язань  цього комунального підприємства щодо обов’язкового, згідно постанови Кабінету міністрів, перерахунку тарифів за опалення, залежно від температури повітря. Бо є підстави вважати, що упродовж минулої, не надто холодної зими, ці тарифи були завищені.
На два свої депутатські запити Андрій Артимович одержав відповіді від заступника міського голови Тернополя Владислава Стемковського. Попри те, що відключення від централізованого опалення близько 30% абонентів і відсутність нормативно-правових актів щодо регулювання механізму оплати за транзитне (через стояки) тепло та обігріву під’їздів створюють певні проблеми, загалом керівництво міськради підтримало позицію необхідності запровадження стовідсоткового комерційного обліку теплової енергії. Заступник міського голови повідомив також, що поступово лічильники тепла будуть встановлюватись у будинках Тернополя за різними інвестиційними програмами. Зокрема, і за кредитні кошти Світового банку.
Стосувались відповіді і тарифів на опалення. Відповідна, саме з цього приводу, постанова Кабміну набула чинності з дня її опублікування і тому – за жовтень-листопад 2015-го року перерахунок проводитись не буде. Немає юридичних підстав. Але Владислав Стемковський запевнив, що, на виконання цієї постанови, вже з 19 грудня 2015-го року визначення розміру оплати за теплопостачання у Тернополі здійснюється виключно  із врахуванням фактичної температури повітря.

Редакція поцікавилась у депутата Артимовича:”Чи задоволені Ви змістом відповідей на Ваші запити?”

 

 

P.S. На вимогу депутатської фракції ВО»Батьківщина», яку очолює Андрій Артимович, 12-го липня відбулась позачергова сесія Тернопільської міської ради. Депутати ухвалили і спрямували спеціальне «тарифне» звернення до Прем»єр-міністра Володимира Гройсмана і керівництва Національної комісії державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. У сесійному документі, зокрема, йдеться про нагальну необхідність перерахунку тарифів у бік зменшення. А якщо розмір платежів і повинен зростати, то, вважають депутати, відбуватись це має поетапно і лише синхронно з підвищенням доходів громадян – збільшенням зарплат і пенсій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *