Аферисти обкрадають покупців в інтеренті

Способи наживи шахраїв на інтернет-сайтах оголошень таких, як наприклад OLX прості, але досить розмаїті. Привабивши покупця ціною нижчою за ринкову, вони вимагають заплатити частину суми наперед, чи хоча б дати завдаток на оплату доставки товару. Злочинці цілком логічно аргументують необхідність цього особливими обставинами – попередню домовленістю з іншими клієнтами, тимчасовими знижками чи просто необхідністю убезпечитись від недобросовісних покупців, взявши завдаток, пише ЕЛЕКТОРАТ з посиланням на ЧОРТКІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Ніяких речей зазвичай потерпілий не отримує, але нерідко і не повідомляє поліцію про злочин, особливо коли втрати становлять не більше кількох сотень гривень. Однак часто у шахрайський спосіб втрачаються чималі гроші. Так і мешканка Чортківщини втратила ноутбук, а натомість отримала несправний мобільний.

Жінка розмістила оголошення про продаж техніки, а один з потенційних покупців запропонував продавцю досить вигідний обмін товару на мобільний «Айфон». Продавець погодилася і відправила комп’ютер за вказаною адресою. Телефон потерпіла отримала, однак несправний та ще й старої моделі. Одним словом, як кажуть в народі, проміняла шило на мило..

Для того, щоб не стати жертвою подібних шахрайств необхідно дотримуватися кількох простих правил:

– Завжди намагатися самому пересвідчитися в відповідності та справності товару, а вже потім проводити оплату;

–У випадках, коли це неможливо обирати оплату накладним платежем;

–Не передавати маловідомим жодних завдатків чи передоплати;

–При можливості попросити показати товар на фото чи відео;

–Не давати жодних реквізитів банківський карток та рахунків;

–Особливо обережно ставитися до пропозицій з цінами значно нижчими за середні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *